Portal Pszczelarski

Pasieka ekologiczna jako forma edukacji - Harmęże 2023

pszczelarstwo małopolskie pasieka miejska pasieka ekologiczna

Czy pasieka ekologiczna może stanowić formę edukacji? Odpowiedzi na to pytanie szukają w Harmężach.

Przede wszystkim należy podkreślić, że pasieka pojawiła się przy szkole podstawowej. Można więc powiedzieć, że mamy do czynienia z inicjatywą skierowaną do najmłodszych. Choć oczywiście mowa o temacie, który powinien interesować wszystkich – młodszych i starszych. Warto też wiedzieć, że pasieka ta mogła się pojawić ze względu na pszczoły zmarłego Józefa Krawczyka. Krawczyk był wieloletnim miłośnikiem tych owadów. Zresztą z pewnością jest to postać znana wielu osobom. 

To wszystko przełożyło się też na niemałą frajdę widoczną w oczach najmłodszych. Ponadto całe wydarzenie można za dedykowane uczniom szkoły i mieszkańcom wsi – także każda osoba mogła śledzić zmieniające się otoczenie. Nie zabrakło nawet samorządowców i pszczelarzy.

Naturalnie bardzo ważne jest, aby to wszystko stanowiło początek zmian na lepsze. Zainteresowanie tematem jest ważne, ale na koniec liczą się konkretne efekty. Niemniej na ewentualne efekty przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.

Netografia

faktyoswiecim.pl, Pasieka ekologiczna jako nowa forma edukacji w Harmężach – FOTO, https://faktyoswiecim.pl/meteo/pasieka-ekologiczna-jako-nowa-forma-edukacji-w-harmezach-foto/, Data publikacji: 2023.04.15, Data odczytu: 2023.04.17Liczba wyświetleń artykułu: 92

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Ciasto orzechowe z miodem

Słodka sałatka z kurczakiem

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Żeberka w sosie czosnkowo-miodowym

Wieprzowe polędwiczki miodowo-musztardowe

Udka kaczki z gruszkami karmelizowanymi w miodzie