Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Pasieka ekologiczna jako forma edukacji - Harmęże 2023

pszczelarstwo małopolskie pasieka miejska pasieka ekologiczna

Czy pasieka ekologiczna może stanowić formę edukacji? Odpowiedzi na to pytanie szukają w Harmężach.

Przede wszystkim należy podkreślić, że pasieka pojawiła się przy szkole podstawowej. Można więc powiedzieć, że mamy do czynienia z inicjatywą skierowaną do najmłodszych. Choć oczywiście mowa o temacie, który powinien interesować wszystkich – młodszych i starszych. Warto też wiedzieć, że pasieka ta mogła się pojawić ze względu na pszczoły zmarłego Józefa Krawczyka. Krawczyk był wieloletnim miłośnikiem tych owadów. Zresztą z pewnością jest to postać znana wielu osobom. 

To wszystko przełożyło się też na niemałą frajdę widoczną w oczach najmłodszych. Ponadto całe wydarzenie można za dedykowane uczniom szkoły i mieszkańcom wsi – także każda osoba mogła śledzić zmieniające się otoczenie. Nie zabrakło nawet samorządowców i pszczelarzy.

Naturalnie bardzo ważne jest, aby to wszystko stanowiło początek zmian na lepsze. Zainteresowanie tematem jest ważne, ale na koniec liczą się konkretne efekty. Niemniej na ewentualne efekty przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.

Netografia

faktyoswiecim.pl, Pasieka ekologiczna jako nowa forma edukacji w Harmężach – FOTO, https://faktyoswiecim.pl/meteo/pasieka-ekologiczna-jako-nowa-forma-edukacji-w-harmezach-foto/, Data publikacji: 2023.04.15, Data odczytu: 2023.04.17Liczba wyświetleń artykułu: 300

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie