Portal Pszczelarski

Pasieka ekologiczna jako forma edukacji - Harmęże 2023

pszczelarstwo małopolskie pasieka miejska pasieka ekologiczna

Czy pasieka ekologiczna może stanowić formę edukacji? Odpowiedzi na to pytanie szukają w Harmężach.

Przede wszystkim należy podkreślić, że pasieka pojawiła się przy szkole podstawowej. Można więc powiedzieć, że mamy do czynienia z inicjatywą skierowaną do najmłodszych. Choć oczywiście mowa o temacie, który powinien interesować wszystkich – młodszych i starszych. Warto też wiedzieć, że pasieka ta mogła się pojawić ze względu na pszczoły zmarłego Józefa Krawczyka. Krawczyk był wieloletnim miłośnikiem tych owadów. Zresztą z pewnością jest to postać znana wielu osobom. 

To wszystko przełożyło się też na niemałą frajdę widoczną w oczach najmłodszych. Ponadto całe wydarzenie można za dedykowane uczniom szkoły i mieszkańcom wsi – także każda osoba mogła śledzić zmieniające się otoczenie. Nie zabrakło nawet samorządowców i pszczelarzy.

Naturalnie bardzo ważne jest, aby to wszystko stanowiło początek zmian na lepsze. Zainteresowanie tematem jest ważne, ale na koniec liczą się konkretne efekty. Niemniej na ewentualne efekty przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.

Netografia

faktyoswiecim.pl, Pasieka ekologiczna jako nowa forma edukacji w Harmężach – FOTO, https://faktyoswiecim.pl/meteo/pasieka-ekologiczna-jako-nowa-forma-edukacji-w-harmezach-foto/, Data publikacji: 2023.04.15, Data odczytu: 2023.04.17



Liczba wyświetleń artykułu: 514

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Wigilijne łazanki na bogato

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Bigos staropolski na winie z miodem

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Właściwości i zastosowanie miodu

Kontrola jakości miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.