Portal Pszczelarski

W Bydgoszczy powstanie pszczeli plac zabaw dla dzieci 2023

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie pszczeli plac zabaw

Jak się okazuje, plac zabaw może mieć związek z pszczołami. To nawiązanie do tego, co będzie działo się nad Starym Kanałem Bydgoskim. Powstać tam ma nowoczesny plac zabaw, w przypadku którego widoczna będzie inspiracja pszczołami. 

Trudno powiedzieć, kiedy dokładnie powstanie pszczeli plac zabaw. Pewne jest tylko to, że zakończenie zadania planowane jest jeszcze w tym roku. Wiadomo również, że ratusz podpisał umowę z wykonawcą – za wykonanie prac odpowiadać ma firma Educarium z Bydgoszczy.

Dokładne miejsce nowego placu zabaw to okolica wiaduktu kolejowego i wybiegu dla psów na bydgoskim Okolu. Właśnie tam zobaczymy trampolinę z dźwiękami natury czy huśtawkę w kształcie gniazda zawieszonego na wysięgniku. Można więc powiedzieć, że będzie to wyjątkowa propozycja, bo z przesłaniem edukacyjnym. 

Dobrze też, abyśmy nie koncentrowali się na samym placu. Wokół pojawią się stojaki na rowery, ławki, hotele czy kosze na śmieci. Należy też spodziewać się tablic dotyczących roli pszczół w przyrodzie. Można też dodać, że przyszłość jest w pewnym stopniu niejasna. Niemniej nie jest to coś, czego powinniśmy się obawiać. Krótko mówiąc, projekt uwzględnia możliwość rozbudowy placu o dodatkową część dla maluchów. Słyszy się choćby o piaskownicy w kształcie plastra miodu czy gumowych figurach pszczół. Na uwagę zasługuje też rezerwowanie miejsca pod plaże. Tak naprawdę mowa o inwestycji, która ma odzwierciedlać potrzeby młodszych i starszych. 

Pamiętajmy też o tym, że realizowanie tej inwestycji wiąże się z głosowaniem w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. To decyzja mieszkańców.

Netografia

bydgoszcz.naszemiasto.pl, Nowoczesny plac zabaw powstanie nad Starym Kanałem Bydgoskim. Tu inspiracją są pszczoły [wizualizacje], https://bydgoszcz.naszemiasto.pl/nowoczesny-plac-zabaw-powstanie-nad-starym-kanalem/ar/c1-9283613, Data publikacji: 2023.04.12, Data odczytu: 2023.04.12Liczba wyświetleń artykułu: 86

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Ciasto czekoladowe z miodem – komentarz do przepisu

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Zabezpieczenie pszczoły murarki (Osmia rufa L.) przed zimą

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Wieprzowe polędwiczki miodowo-musztardowe

Kurczak w różowej marynacie

Szynka miodowo-musztardowa z rozmarynem

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.