Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

W Bydgoszczy powstanie pszczeli plac zabaw dla dzieci 2023

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie pszczeli plac zabaw

Jak się okazuje, plac zabaw może mieć związek z pszczołami. To nawiązanie do tego, co będzie działo się nad Starym Kanałem Bydgoskim. Powstać tam ma nowoczesny plac zabaw, w przypadku którego widoczna będzie inspiracja pszczołami. 

Trudno powiedzieć, kiedy dokładnie powstanie pszczeli plac zabaw. Pewne jest tylko to, że zakończenie zadania planowane jest jeszcze w tym roku. Wiadomo również, że ratusz podpisał umowę z wykonawcą – za wykonanie prac odpowiadać ma firma Educarium z Bydgoszczy.

Dokładne miejsce nowego placu zabaw to okolica wiaduktu kolejowego i wybiegu dla psów na bydgoskim Okolu. Właśnie tam zobaczymy trampolinę z dźwiękami natury czy huśtawkę w kształcie gniazda zawieszonego na wysięgniku. Można więc powiedzieć, że będzie to wyjątkowa propozycja, bo z przesłaniem edukacyjnym. 

Dobrze też, abyśmy nie koncentrowali się na samym placu. Wokół pojawią się stojaki na rowery, ławki, hotele czy kosze na śmieci. Należy też spodziewać się tablic dotyczących roli pszczół w przyrodzie. Można też dodać, że przyszłość jest w pewnym stopniu niejasna. Niemniej nie jest to coś, czego powinniśmy się obawiać. Krótko mówiąc, projekt uwzględnia możliwość rozbudowy placu o dodatkową część dla maluchów. Słyszy się choćby o piaskownicy w kształcie plastra miodu czy gumowych figurach pszczół. Na uwagę zasługuje też rezerwowanie miejsca pod plaże. Tak naprawdę mowa o inwestycji, która ma odzwierciedlać potrzeby młodszych i starszych. 

Pamiętajmy też o tym, że realizowanie tej inwestycji wiąże się z głosowaniem w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. To decyzja mieszkańców.

Netografia

bydgoszcz.naszemiasto.pl, Nowoczesny plac zabaw powstanie nad Starym Kanałem Bydgoskim. Tu inspiracją są pszczoły [wizualizacje], https://bydgoszcz.naszemiasto.pl/nowoczesny-plac-zabaw-powstanie-nad-starym-kanalem/ar/c1-9283613, Data publikacji: 2023.04.12, Data odczytu: 2023.04.12Liczba wyświetleń artykułu: 266

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Chleb z szafranem i miodem

Nan-e qandi

Imbirowe ciastka z miodowo-cytrynowym lukrem

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Łosoś w musztardzie i miodzie

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2016/2019 - terminarz, wymagania, kosztorys

Sprzedaż bezpośrednia miodu - opodatkowanie

Koszty pośrednika handlu produktów pszczelich