Portal Pszczelarski

Wszedł na Śnieżkę z ulem na plecach! Czemu miało to służyć?

pszczelarstwo dolnośląskie akcja pszczelarska Patryk Waloszczyk

Pszczelarstwo jest coraz mniej opłacalne. Co więcej, musimy mieć świadomość tego, że taki stan rzeczy jest bardzo niebezpieczny. Pszczoły to owady, które mają ogromny wpływ na codzienną egzystencję ludzi.

Załamanie ekosystemu to coś, co trudno sobie wyobrazić. Niemniej liczą się fakty - ekosystem bez pszczół nie ma racji bytu. Wiele osób pewnie zastanawia się nad tym, co w takim przypadku powinno się robić. Z drugiej strony każdy sposób jest dobry na to, aby pokazać zaistniały problem. Wystarczy zwrócić uwagę na działanie Patryka Waloszczyka – na temat tego pana jest ostatnio głośno. Powód takiego stanu rzeczy jest prosty – Waloszczyk wziął ze sobą ul i postanowił wejść na Śnieżkę. Ul na plecach to dodatkowe utrudnienie, ale cel udało się zrealizować. Tym samym nie mówi się tylko o jego wyczynie. Rozmawia się także na temat problemów wynikających z wymierania zapylaczy. Nie bez znaczenia jest też ogólny spadek zainteresowania miodem, jak i produktami powstającymi na bazie miodu. 

Nie zabrakło też dramatycznego apelu. Pan Waloszczyk przypomniał, że pszczoły utrzymują nas przy życiu. Podkreślił też, że brak pszczół sprawi, iż znany nam świat stanie się przeszłością. Wszyscy musimy zastanowić się nad tym, jaka przyszłość nas czeka. Wciąż jest czas na zmiany!

Netografia

24jgora.pl, Na Śnieżkę z ulem na plecach, https://24jgora.pl/artykul/na-sniezke-z-ulem/1422731, Data publikacji: 2023.04.07, Data odczytu: 2023.04.08Liczba wyświetleń artykułu: 81

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Stan warrozy w pasiekach za pomocą obserwacji osypu zimowego - badanie