Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Wszedł na Śnieżkę z ulem na plecach! Czemu miało to służyć?

pszczelarstwo dolnośląskie akcja pszczelarska Patryk Waloszczyk

Pszczelarstwo jest coraz mniej opłacalne. Co więcej, musimy mieć świadomość tego, że taki stan rzeczy jest bardzo niebezpieczny. Pszczoły to owady, które mają ogromny wpływ na codzienną egzystencję ludzi.

Załamanie ekosystemu to coś, co trudno sobie wyobrazić. Niemniej liczą się fakty - ekosystem bez pszczół nie ma racji bytu. Wiele osób pewnie zastanawia się nad tym, co w takim przypadku powinno się robić. Z drugiej strony każdy sposób jest dobry na to, aby pokazać zaistniały problem. Wystarczy zwrócić uwagę na działanie Patryka Waloszczyka – na temat tego pana jest ostatnio głośno. Powód takiego stanu rzeczy jest prosty – Waloszczyk wziął ze sobą ul i postanowił wejść na Śnieżkę. Ul na plecach to dodatkowe utrudnienie, ale cel udało się zrealizować. Tym samym nie mówi się tylko o jego wyczynie. Rozmawia się także na temat problemów wynikających z wymierania zapylaczy. Nie bez znaczenia jest też ogólny spadek zainteresowania miodem, jak i produktami powstającymi na bazie miodu. 

Nie zabrakło też dramatycznego apelu. Pan Waloszczyk przypomniał, że pszczoły utrzymują nas przy życiu. Podkreślił też, że brak pszczół sprawi, iż znany nam świat stanie się przeszłością. Wszyscy musimy zastanowić się nad tym, jaka przyszłość nas czeka. Wciąż jest czas na zmiany!

Netografia

24jgora.pl, Na Śnieżkę z ulem na plecach, https://24jgora.pl/artykul/na-sniezke-z-ulem/1422731, Data publikacji: 2023.04.07, Data odczytu: 2023.04.08Liczba wyświetleń artykułu: 203

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Kontrola jakości miodu

Właściwości i zastosowanie miodu