Portal Pszczelarski

Pasieka w dobie zmian klimatu 2023 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo lubuskie relacja z wydarzenia Lubuski Związek Pszczelarzy w Zielonej Górze Benedykt Polaczek

Zmiana klimatu to sprawa, o której mówi się wiele. Temat ten wielu osobom spędza sen z powiek. Do tego grona możemy również zaliczyć pszczelarzy. Czy może pszczelarze nie mają powodów do obaw?

W poniedziałek (3 kwietnia 2023 r.) odbyła się konferencja pszczelarska pn. "Pasieka w dobie zmian klimatu". Wydarzenie to odbyło się w Sali Kolumnowej w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Za zorganizowanie konferencji odpowiadał Lubuski Związek Pszczelarzy w Zielonej Górze. Wszystko odbyło się przy pomocy i wsparciu Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze.

W trakcie trwania konferencji mogliśmy się dowiedzieć, że Zarządowi Województwa Lubuskiego zależy na wsparciu środowiska pszczelarskiego. Podkreślono także, że możemy rozmawiać o działaniach pomocowych, które prowadzone są od kilku lat – i to z powodzeniem (chodzi choćby o środki na projekt wymiany węzy w ulach). Po części oficjalnej można było wysłuchać dwóch wykładów dr. Benedykta Polaczka z Uniwersytetu w Belinie pt.: "Sezon w pasiece" i "Wychów matek pszczelich"

Netografia

lubuskie.pl, Czy zmiana klimatu wpływa na pasieki lubuskich pszczelarzy?, https://lubuskie.pl/wiadomosci/20253/czy-zmiana-klimatu-wplywa-na-pasieki-lubuskich-pszczelarzy, Data publikacji: 2023.04.03, Data odczytu: 2023.04.03Liczba wyświetleń artykułu: 101

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie