Portal Pszczelarski

Pasieka w dobie zmian klimatu 2023 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo lubuskie relacja z wydarzenia Lubuski Związek Pszczelarzy w Zielonej Górze Benedykt Polaczek

Zmiana klimatu to sprawa, o której mówi się wiele. Temat ten wielu osobom spędza sen z powiek. Do tego grona możemy również zaliczyć pszczelarzy. Czy może pszczelarze nie mają powodów do obaw?

W poniedziałek (3 kwietnia 2023 r.) odbyła się konferencja pszczelarska pn. "Pasieka w dobie zmian klimatu". Wydarzenie to odbyło się w Sali Kolumnowej w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Za zorganizowanie konferencji odpowiadał Lubuski Związek Pszczelarzy w Zielonej Górze. Wszystko odbyło się przy pomocy i wsparciu Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze.

W trakcie trwania konferencji mogliśmy się dowiedzieć, że Zarządowi Województwa Lubuskiego zależy na wsparciu środowiska pszczelarskiego. Podkreślono także, że możemy rozmawiać o działaniach pomocowych, które prowadzone są od kilku lat – i to z powodzeniem (chodzi choćby o środki na projekt wymiany węzy w ulach). Po części oficjalnej można było wysłuchać dwóch wykładów dr. Benedykta Polaczka z Uniwersytetu w Belinie pt.: "Sezon w pasiece" i "Wychów matek pszczelich"

Netografia

lubuskie.pl, Czy zmiana klimatu wpływa na pasieki lubuskich pszczelarzy?, https://lubuskie.pl/wiadomosci/20253/czy-zmiana-klimatu-wplywa-na-pasieki-lubuskich-pszczelarzy, Data publikacji: 2023.04.03, Data odczytu: 2023.04.03



Liczba wyświetleń artykułu: 423

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Kontrowersje z życia pszczół - zaproszenie na wykład otwarty

Zostań bohaterem pszczół

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea L.) - pszczoła samotnica

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele