Portal Pszczelarski

Uloterapia dla kuracjuszy z Latoszyna Zdroju 2023

pszczelarstwo podkarpackie powietrze ulowe uloterapia

Pszczoły to owady, o których bardzo często rozmawia się w kręgach pszczelarzy. Ci wiedzą, że pszczoły mają wyjątkową moc. Wiedzą również o tym kuracjusze z Latoszyna Zdroju.

Domek z leczniczymi pszczołami

O opiece nad kuracjuszami w Latoszynie Zdroju moglibyśmy dyskutować długo, ale w tym momencie skoncentrujemy się jedynie na domku z pszczołami. Krótko mówiąc, chodzi o inhalacje powietrzem z ula. 

Na stronie uzdrowiska możemy przeczytać o tym, że powietrze wprost z ula to wyjątkowe właściwości i cudowny zapach. Mikrowibracja i biopole to gwarancja niezwykłego działania leczniczego. Oczywiście trzeba jednak uwzględniać, że w każdej sytuacji powinno się postępować z głową. Mowa o doskonałej profilaktyce i sposobie na rewitalizację organizmu. Poza tym korzystanie z uloterapii wymaga dostosowania się do określonych zasad. 

Podczas korzystania z tej formy terapii należy zachować ciszę i spokój. Ważne jest też to, żeby w przygotowanym domku przebywać przez odpowiedni czas. Co więcej, w tej kwestii mamy sporą elastyczność. W "ulodomku" można przebywać nawet do 8-12 godzin! Minimum to 10 minut. Kuracjusze muszą też pamiętać o tym, że przed terapią należy pozbyć się wszelkich urządzeń elektrycznych.

Bibliografia

debica.tv, Ulodomek – wyjątkowa moc pszczół, https://debica.tv/ulodomek-wyjatkowa-moc-pszczol/, Data publikacji: 2023.03.27, Data odczytu: 2023.03.29Liczba wyświetleń artykułu: 671

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor

Metody oceny stopnia inwazji Varroa destructor

Pszczoła miodna. Liczebność roju pszczół, zachowanie i rasy

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pszczelarz, a kto to taki?

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Propolis - produkt pszczeli