Portal Pszczelarski

Uloterapia dla kuracjuszy z Latoszyna Zdroju 2023

pszczelarstwo podkarpackie powietrze ulowe uloterapia

Pszczoły to owady, o których bardzo często rozmawia się w kręgach pszczelarzy. Ci wiedzą, że pszczoły mają wyjątkową moc. Wiedzą również o tym kuracjusze z Latoszyna Zdroju.

Domek z leczniczymi pszczołami

O opiece nad kuracjuszami w Latoszynie Zdroju moglibyśmy dyskutować długo, ale w tym momencie skoncentrujemy się jedynie na domku z pszczołami. Krótko mówiąc, chodzi o inhalacje powietrzem z ula. 

Na stronie uzdrowiska możemy przeczytać o tym, że powietrze wprost z ula to wyjątkowe właściwości i cudowny zapach. Mikrowibracja i biopole to gwarancja niezwykłego działania leczniczego. Oczywiście trzeba jednak uwzględniać, że w każdej sytuacji powinno się postępować z głową. Mowa o doskonałej profilaktyce i sposobie na rewitalizację organizmu. Poza tym korzystanie z uloterapii wymaga dostosowania się do określonych zasad. 

Podczas korzystania z tej formy terapii należy zachować ciszę i spokój. Ważne jest też to, żeby w przygotowanym domku przebywać przez odpowiedni czas. Co więcej, w tej kwestii mamy sporą elastyczność. W "ulodomku" można przebywać nawet do 8-12 godzin! Minimum to 10 minut. Kuracjusze muszą też pamiętać o tym, że przed terapią należy pozbyć się wszelkich urządzeń elektrycznych.

Bibliografia

debica.tv, Ulodomek – wyjątkowa moc pszczół, https://debica.tv/ulodomek-wyjatkowa-moc-pszczol/, Data publikacji: 2023.03.27, Data odczytu: 2023.03.29Liczba wyświetleń artykułu: 670

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Szaszłyki z marynatą miodową

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Biały miód leśny z Mount Oku

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.