Portal Pszczelarski

Sztuczny miód podobny do naturalnego

sztuczny miód fałszowanie miodu produkty miodopodobne

Zalety odżywcze i zdrowotne naturalnego miodu to temat, który nie wymaga dyskusji. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy potrafimy rozpoznać naturalny miód. Wydaje się, że jest to sprawa, w przypadku której mogą pojawić się niemałe wątpliwości.

"Sztuczny" miód podobny do naturalnego

Być może znajdą się osoby, które powiedzą, że miód naturalny jest zupełnie inny niż "sztuczny". Takie podejście nie jest jednak zgodne z tym, co widzimy w rzeczywistości. "Sztuczny" miód jest naprawdę bardzo podobny do naturalnego. Możemy mówić choćby o zbliżonej barwie czy półpłynnej konsystencji. Warte podkreślenia jest również to, że w miodzie naturalnym konsystencja z czasem ulega zmianie.

Bardzo możliwe, że są tacy, którzy twierdzą, iż po prostu należy kierować się do zaufanych sprzedawców. Jest to na pewno jakieś wyjście, ale pamiętajmy, że cały czas opieramy się na zaufaniu. Dobrze też nie sugerować się ceną. Cena może stanowić pewien wyznacznik, ale mamy przecież inflację. Nietrudno się w tym zatracić. Wypada również wziąć pod uwagę fakt, że ewentualna pomyłka jest niebywale kosztowna. "Sztuczny" miód nie ma wartości odżywczych czy korzyści dla zdrowia. Dodatkowo jest to produkt wysokokaloryczny. 

Tak dochodzimy do najważniejszego, czyli tego, w jaki sposób powinno się zareagować. Na pewno dobrym pomysłem jest poproszenie o odkręcenie słoika. Wykonanie tej czynności to z perspektywy klientów szansa na poczucie aromatu i zobaczenie konsystencji. Szklana powłoka może mieć niemały wpływ na odbiór rzeczywistości.

Istotne jest też to, że nie chodzi wyłącznie o "sztuczne" miody. Należy też uważać na produkty miodopodobne.

Czym są produkty miodopodobne?

Produkty miodopodobne to określenie, które dla młodszych osób może brzmieć tajemniczo. Starsi powinni pamiętać, że takie propozycje w czasach PRL-u cieszyły się sporą popularnością. Niemniej jednak najważniejsze jest to, czy mowa o produktach wartych zainteresowania. Tymczasem produkty miodopodobne wytwarzane są przez pszczoły, ale naturalnego składnika na pewno nie uświadczymy. Mamy syropy cukrowe mieszane z sokami warzywnymi czy wyciągami z ziół.

Bibliografia

kobieta.interia.pl, Czy sztuczny miód jest zdrowy? Wielu z nas ciągle myli go z naturalnym, https://kobieta.interia.pl/kuchnia/news-czy-sztuczny-miod-jest-zdrowy-wielu-z-nas-ciagle-myli-go-z-n,nId,6670813, Data publikacji: 2023.03.22, Data odczytu: 2023.03.29Liczba wyświetleń artykułu: 144

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Kapusta czerwona z porto

Bastani – perskie lody szafranowe

Ser Brie w cieście francuskim z dodatkiem miodu

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Enactus WSZiB i Portal Pszczelarski

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Ogórki z miodem

Domowa musztarda z miodem

Bigos z miodem

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele