Portal Pszczelarski

Sztuczny miód podobny do naturalnego

sztuczny miód fałszowanie miodu produkty miodopodobne

Zalety odżywcze i zdrowotne naturalnego miodu to temat, który nie wymaga dyskusji. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy potrafimy rozpoznać naturalny miód. Wydaje się, że jest to sprawa, w przypadku której mogą pojawić się niemałe wątpliwości.

"Sztuczny" miód podobny do naturalnego

Być może znajdą się osoby, które powiedzą, że miód naturalny jest zupełnie inny niż "sztuczny". Takie podejście nie jest jednak zgodne z tym, co widzimy w rzeczywistości. "Sztuczny" miód jest naprawdę bardzo podobny do naturalnego. Możemy mówić choćby o zbliżonej barwie czy półpłynnej konsystencji. Warte podkreślenia jest również to, że w miodzie naturalnym konsystencja z czasem ulega zmianie.

Bardzo możliwe, że są tacy, którzy twierdzą, iż po prostu należy kierować się do zaufanych sprzedawców. Jest to na pewno jakieś wyjście, ale pamiętajmy, że cały czas opieramy się na zaufaniu. Dobrze też nie sugerować się ceną. Cena może stanowić pewien wyznacznik, ale mamy przecież inflację. Nietrudno się w tym zatracić. Wypada również wziąć pod uwagę fakt, że ewentualna pomyłka jest niebywale kosztowna. "Sztuczny" miód nie ma wartości odżywczych czy korzyści dla zdrowia. Dodatkowo jest to produkt wysokokaloryczny. 

Tak dochodzimy do najważniejszego, czyli tego, w jaki sposób powinno się zareagować. Na pewno dobrym pomysłem jest poproszenie o odkręcenie słoika. Wykonanie tej czynności to z perspektywy klientów szansa na poczucie aromatu i zobaczenie konsystencji. Szklana powłoka może mieć niemały wpływ na odbiór rzeczywistości.

Istotne jest też to, że nie chodzi wyłącznie o "sztuczne" miody. Należy też uważać na produkty miodopodobne.

Czym są produkty miodopodobne?

Produkty miodopodobne to określenie, które dla młodszych osób może brzmieć tajemniczo. Starsi powinni pamiętać, że takie propozycje w czasach PRL-u cieszyły się sporą popularnością. Niemniej jednak najważniejsze jest to, czy mowa o produktach wartych zainteresowania. Tymczasem produkty miodopodobne wytwarzane są przez pszczoły, ale naturalnego składnika na pewno nie uświadczymy. Mamy syropy cukrowe mieszane z sokami warzywnymi czy wyciągami z ziół.

Bibliografia

kobieta.interia.pl, Czy sztuczny miód jest zdrowy? Wielu z nas ciągle myli go z naturalnym, https://kobieta.interia.pl/kuchnia/news-czy-sztuczny-miod-jest-zdrowy-wielu-z-nas-ciagle-myli-go-z-n,nId,6670813, Data publikacji: 2023.03.22, Data odczytu: 2023.03.29Liczba wyświetleń artykułu: 616

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Omlet z ananasem, czekoladą i miodem

Puszysty omlet z bananami

Racuchy z bananami i miodem

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Koktajl pietruszkowy z miodem

Ogórki z miodem

Kukurydziane bułeczki z miodem

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll