Portal Pszczelarski

Ule z elektrośmieci i niebieski miód w ZSE w Zielonej Górze 2023

pszczelarstwo lubuskie miód niebieski miód ule z elektrośmieci

Ule zbudowane z elektroodpadów robią wrażenie na wielu osobach. Pamiętajmy jednak o tym, że najważniejsze jest to, co sądzą pszczoły. Jak owady te zapatrują się na ule wykonane z elektroodpadów?

Warsztaty dla uczniów Zespołu Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze

Mowa o tym, ponieważ uczniowie Zespołu Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze mogli wziąć udział w specjalnych warsztatach. W trakcie wydarzenia nie można było narzekać na nudę – zadbano zarówno o wiedzę, jak i możliwość posmakowania miodów. Po prostu wszystko było na wyciągnięcie ręki. Teoria jest ważna, ale teoria zawsze musi zostać przełożona na praktykę.

Zacznijmy jednak od początku, czyli tego, co rozumie się przez elektroodpady. Gdyby pojawiały się jakieś wątpliwości, warto zapamiętać, że chodzi o to, co działa na prąd lub baterie. Poza tym szacuje się, że elektroodpady często zalegają w naszych domach czy mieszkaniach. Mówi się nawet, że może chodzić o 20 milionów sztuk elektrycznych śmieci! Warto również wiedzieć, że Zielona Góra to miasto, które kieruje się do młodszych i starszych. Krótko mówiąc, Zielona Góra dołączyła do ogólnopolskiego projektu Elektryczne Śmieci. Efekt tego jest taki, że mieszkańcy mogą za darmo pozbyć się elektroodpadów. Wielkość śmieci nie ma znaczenia. W przypadku sporych odpadów można skorzystać z formularza online lub zadzwonić pod numer 572 102 102. W takim przypadku odebranie sprzętu nastąpi w ciągu 72 godzin.

Bibliografia

zielonagora.naszemiasto.pl, W Zespole Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze można było sprawdzić, jak smakuje niebieski miód, https://zielonagora.naszemiasto.pl/w-zespole-szkol-ekologicznych-w-zielonej-gorze-mozna-bylo/ar/c5-9261535, Data publikacji: 2023.03.24, Data odczytu: 2023.03.28Liczba wyświetleń artykułu: 154

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie