Portal Pszczelarski

Ule z elektrośmieci i niebieski miód w ZSE w Zielonej Górze 2023

pszczelarstwo lubuskie miód niebieski miód ule z elektrośmieci

Ule zbudowane z elektroodpadów robią wrażenie na wielu osobach. Pamiętajmy jednak o tym, że najważniejsze jest to, co sądzą pszczoły. Jak owady te zapatrują się na ule wykonane z elektroodpadów?

Warsztaty dla uczniów Zespołu Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze

Mowa o tym, ponieważ uczniowie Zespołu Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze mogli wziąć udział w specjalnych warsztatach. W trakcie wydarzenia nie można było narzekać na nudę – zadbano zarówno o wiedzę, jak i możliwość posmakowania miodów. Po prostu wszystko było na wyciągnięcie ręki. Teoria jest ważna, ale teoria zawsze musi zostać przełożona na praktykę.

Zacznijmy jednak od początku, czyli tego, co rozumie się przez elektroodpady. Gdyby pojawiały się jakieś wątpliwości, warto zapamiętać, że chodzi o to, co działa na prąd lub baterie. Poza tym szacuje się, że elektroodpady często zalegają w naszych domach czy mieszkaniach. Mówi się nawet, że może chodzić o 20 milionów sztuk elektrycznych śmieci! Warto również wiedzieć, że Zielona Góra to miasto, które kieruje się do młodszych i starszych. Krótko mówiąc, Zielona Góra dołączyła do ogólnopolskiego projektu Elektryczne Śmieci. Efekt tego jest taki, że mieszkańcy mogą za darmo pozbyć się elektroodpadów. Wielkość śmieci nie ma znaczenia. W przypadku sporych odpadów można skorzystać z formularza online lub zadzwonić pod numer 572 102 102. W takim przypadku odebranie sprzętu nastąpi w ciągu 72 godzin.

Bibliografia

zielonagora.naszemiasto.pl, W Zespole Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze można było sprawdzić, jak smakuje niebieski miód, https://zielonagora.naszemiasto.pl/w-zespole-szkol-ekologicznych-w-zielonej-gorze-mozna-bylo/ar/c5-9261535, Data publikacji: 2023.03.24, Data odczytu: 2023.03.28



Liczba wyświetleń artykułu: 538

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Metody oceny stopnia inwazji Varroa destructor