Portal Pszczelarski

Ule z elektrośmieci i niebieski miód w ZSE w Zielonej Górze 2023

pszczelarstwo lubuskie miód niebieski miód ule z elektrośmieci

Ule zbudowane z elektroodpadów robią wrażenie na wielu osobach. Pamiętajmy jednak o tym, że najważniejsze jest to, co sądzą pszczoły. Jak owady te zapatrują się na ule wykonane z elektroodpadów?

Warsztaty dla uczniów Zespołu Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze

Mowa o tym, ponieważ uczniowie Zespołu Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze mogli wziąć udział w specjalnych warsztatach. W trakcie wydarzenia nie można było narzekać na nudę – zadbano zarówno o wiedzę, jak i możliwość posmakowania miodów. Po prostu wszystko było na wyciągnięcie ręki. Teoria jest ważna, ale teoria zawsze musi zostać przełożona na praktykę.

Zacznijmy jednak od początku, czyli tego, co rozumie się przez elektroodpady. Gdyby pojawiały się jakieś wątpliwości, warto zapamiętać, że chodzi o to, co działa na prąd lub baterie. Poza tym szacuje się, że elektroodpady często zalegają w naszych domach czy mieszkaniach. Mówi się nawet, że może chodzić o 20 milionów sztuk elektrycznych śmieci! Warto również wiedzieć, że Zielona Góra to miasto, które kieruje się do młodszych i starszych. Krótko mówiąc, Zielona Góra dołączyła do ogólnopolskiego projektu Elektryczne Śmieci. Efekt tego jest taki, że mieszkańcy mogą za darmo pozbyć się elektroodpadów. Wielkość śmieci nie ma znaczenia. W przypadku sporych odpadów można skorzystać z formularza online lub zadzwonić pod numer 572 102 102. W takim przypadku odebranie sprzętu nastąpi w ciągu 72 godzin.

Bibliografia

zielonagora.naszemiasto.pl, W Zespole Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze można było sprawdzić, jak smakuje niebieski miód, https://zielonagora.naszemiasto.pl/w-zespole-szkol-ekologicznych-w-zielonej-gorze-mozna-bylo/ar/c5-9261535, Data publikacji: 2023.03.24, Data odczytu: 2023.03.28Liczba wyświetleń artykułu: 486

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Zmiany w podatkach i składkach ZUS dla pszczelarzy w 2017 roku

Przygotowanie projektów w ramach programu Wsparcia Rynku Produktów Pszczelich 2016/2017

Obowiązki pszczelarza na koniec roku podatkowego

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie