Portal Pszczelarski

31. Forum Pszczelarzy - relacja z wydarzenia 2023

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie relacja z wydarzenia Regionalny Związek Pszczelarzy w Toruniu

25 marca 2023 roku pszczelarze i miłośnicy miodu z całego kraju spotkali się w Toruniu. Spotkanie to miało związek z 31. Forum Pszczelarzy. Jak się można domyślić, podczas wydarzenia sporo się działo.

Forum Pszczelarzy to miejsce, w którym po prostu można "zarazić się" pszczelarstwem. Wystarczy powiedzieć, że można było kupić nasiona, produkty ekologiczne czy pszczelarski sprzęt. Osoby zainteresowane nowościami także nie mogły narzekać, ponieważ pokazano styropianowy ul czteroodkładowy. Ul ten to miejsce, z którego pszczoły mogą polecieć we wszystkie strony świata.
Oczywiście nie mogło także zabraknąć miodu. Trzeba też przyznać, że obecnie pszczelarze mają problem z miodem. Krótko mówiąc, chodzi o napływający miód zagraniczny. Z drugiej strony na koniec najważniejsza jest jakość. To coś, co bez wątpienia jest dużą nadzieją dla pszczelarzy. 

Za organizowanie wydarzenia odpowiada Regionalny Związek Pszczelarzy w Toruniu. Celem Forum jest wymiana doświadczeń i zapoznanie się z badaniami naukowymi i regulacjami prawnymi.

Bibliografia

radiopik.pl, Spotkanie pszczelarzy miodem płynące. Nowatorskie ule i wizje przyszłości w Toruniu, https://www.radiopik.pl/2,108331,spotkanie-pszczelarzy-miodem-plynace-nowatorskie, Data publikacji: 2023.03.26, Data odczytu: 2023.03.27.



Liczba wyświetleń artykułu: 217

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Kolory pyłku kwiatowego. Barwa obnóża pyłkowego różnych roślin

Kradzież uli w miejscowości Staw 2018

VI Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Metody oceny stopnia inwazji Varroa destructor

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Varroa destructor - cykl życiowy i rozwojowy

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Pancakes cytrynowe z miodem

Placki z borówkami i miodem z cytryną

Ananas w czekoladowym cieście