Portal Pszczelarski

31. Forum Pszczelarzy - relacja z wydarzenia 2023

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie relacja z wydarzenia Regionalny Związek Pszczelarzy w Toruniu

25 marca 2023 roku pszczelarze i miłośnicy miodu z całego kraju spotkali się w Toruniu. Spotkanie to miało związek z 31. Forum Pszczelarzy. Jak się można domyślić, podczas wydarzenia sporo się działo.

Forum Pszczelarzy to miejsce, w którym po prostu można "zarazić się" pszczelarstwem. Wystarczy powiedzieć, że można było kupić nasiona, produkty ekologiczne czy pszczelarski sprzęt. Osoby zainteresowane nowościami także nie mogły narzekać, ponieważ pokazano styropianowy ul czteroodkładowy. Ul ten to miejsce, z którego pszczoły mogą polecieć we wszystkie strony świata.
Oczywiście nie mogło także zabraknąć miodu. Trzeba też przyznać, że obecnie pszczelarze mają problem z miodem. Krótko mówiąc, chodzi o napływający miód zagraniczny. Z drugiej strony na koniec najważniejsza jest jakość. To coś, co bez wątpienia jest dużą nadzieją dla pszczelarzy. 

Za organizowanie wydarzenia odpowiada Regionalny Związek Pszczelarzy w Toruniu. Celem Forum jest wymiana doświadczeń i zapoznanie się z badaniami naukowymi i regulacjami prawnymi.

Bibliografia

radiopik.pl, Spotkanie pszczelarzy miodem płynące. Nowatorskie ule i wizje przyszłości w Toruniu, https://www.radiopik.pl/2,108331,spotkanie-pszczelarzy-miodem-plynace-nowatorskie, Data publikacji: 2023.03.26, Data odczytu: 2023.03.27.Liczba wyświetleń artykułu: 808

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016