Portal Pszczelarski

Właściciel pasieki znalazł niebezpieczną substancję w Zbrosławicach 2023

pszczelarstwo śląskie Zbrosławice

Czasem niewiele trzeba, aby pojawiły się poważne problemy. Przekonał się o tym pewien właściciel pasieki w Zbrosławicach w Śląskim. Mężczyzna znalazł 50 pojemników ze żrącą substancją! Co tam było?

Wiele osób pewnie zastanawia się nad tym, o jakiej substancji mowa. To nie zostało jednak ustalone (prowadzone są stosowne badania). Można też usłyszeć o tym, że pojemniki zostały porzucone w dobrze widocznym miejscu. 

Sytuacja ta pokazuje, że wielokrotnie brakuje nam wyobraźni. Cokolwiek by to nie było, możemy rozmawiać o zagrożeniu. Naturalnie nie chodzi w tym momencie wyłącznie o pszczoły. Przyroda to nasze wspólne dobro, o które powinniśmy dbać. Dobrze także mieć świadomość tego, że roczne usuwanie śmieci z lasów w Śląskim kosztuje około miliona złotych. Tak wynika z szacunków wykonanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach. To pokazuje, że nie mamy do czynienia z wyjątkiem. Problem jest systemowy. Rzecz jasna mowa o czymś, co widoczne jest nie tylko na terenie Śląska. Roczne usuwanie odpadów i śmieci w całym kraju kosztuje około 20 milionów złotych. Rozwiązanie tego wszystkiego jest jednak proste (przynajmniej w teorii) – wystarczy nie śmiecić.

Bibliografia

rmf24.pl, Śląskie: Pojemniki z żrącą substancją w lesie w Zbrosławicach, https://www.rmf24.pl/regiony/slaskie/news-slaskie-pojemniki-z-zraca-substancja-w-lesie-w-zbroslawicach,nId,6675258, Data publikacji: 2023.03.24, Data odczytu: 2023.03.27Liczba wyświetleń artykułu: 108

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Ogórki z miodem

Koktajl pietruszkowy z miodem

Sałatka kobieca Keep smiling z miodem