Portal Pszczelarski

Właściciel pasieki znalazł niebezpieczną substancję w Zbrosławicach 2023

pszczelarstwo śląskie Zbrosławice

Czasem niewiele trzeba, aby pojawiły się poważne problemy. Przekonał się o tym pewien właściciel pasieki w Zbrosławicach w Śląskim. Mężczyzna znalazł 50 pojemników ze żrącą substancją! Co tam było?

Wiele osób pewnie zastanawia się nad tym, o jakiej substancji mowa. To nie zostało jednak ustalone (prowadzone są stosowne badania). Można też usłyszeć o tym, że pojemniki zostały porzucone w dobrze widocznym miejscu. 

Sytuacja ta pokazuje, że wielokrotnie brakuje nam wyobraźni. Cokolwiek by to nie było, możemy rozmawiać o zagrożeniu. Naturalnie nie chodzi w tym momencie wyłącznie o pszczoły. Przyroda to nasze wspólne dobro, o które powinniśmy dbać. Dobrze także mieć świadomość tego, że roczne usuwanie śmieci z lasów w Śląskim kosztuje około miliona złotych. Tak wynika z szacunków wykonanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach. To pokazuje, że nie mamy do czynienia z wyjątkiem. Problem jest systemowy. Rzecz jasna mowa o czymś, co widoczne jest nie tylko na terenie Śląska. Roczne usuwanie odpadów i śmieci w całym kraju kosztuje około 20 milionów złotych. Rozwiązanie tego wszystkiego jest jednak proste (przynajmniej w teorii) – wystarczy nie śmiecić.

Bibliografia

rmf24.pl, Śląskie: Pojemniki z żrącą substancją w lesie w Zbrosławicach, https://www.rmf24.pl/regiony/slaskie/news-slaskie-pojemniki-z-zraca-substancja-w-lesie-w-zbroslawicach,nId,6675258, Data publikacji: 2023.03.24, Data odczytu: 2023.03.27Liczba wyświetleń artykułu: 294

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Enactus WSZiB i Portal Pszczelarski

Kolejny krok w ratowaniu pszczół!

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Rola murarki ogrodowej w uprawach sadowniczych

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016