Portal Pszczelarski

Kradzież ula w Chochołowie 2023

pszczelarstwo małopolskie kradzież uli

Nie tak dawno mogliśmy usłyszeć o kradzieży domku z ulami. Do zdarzenia doszło na granicy słowackiej Suchej Hory z polskim Chochołowem. Wiele osób mogło to potraktować jako ostrzeżenie, ale czy tak rzeczywiście należy do tego podchodzić?

Niewykluczone, że mamy do czynienia z grasującym złodziejem. Jeden z pszczelarzy w Chochołowie zobaczył, że w jego pasiece brakuje ula. Dla niezorientowanych – oba miejsca dzieli mniej więcej kilometr. Trudno spodziewać się, że oba zdarzenia są wynikiem działań różnych osób. 

Pamiętajmy też o motywie. Na teraz trudno powiedzieć, czy mamy do czynienia z głupimi żartami, czy może zaplanowaną akcją. Patrząc pod kątem finansowym, kradzież w Chochołowie nie jest wielkim problemem (skradziono mienie warte kilkaset złotych). Z drugiej strony nie sposób nie pomyśleć o pszczołach. Czy przeżyły? 

Nie zapominajmy też o tym, że pszczoły to bardzo ważne owady dla naszej planety. Nie chodzi tylko o produkcję miodu – możemy rozmawiać o zapylaniu roślin, co przekłada się na uzyskiwanie owoców, warzyw czy pozostałych produktów rolnych.

Bibliografia

goral.info.pl, Złodziej pszczół nadal grasuje – uważajcie na swoje ule, https://goral.info.pl/artykul/zlodziej-pszczol-nadal/973806, Data publikacji: 2023.03.22, Data odczytu: 2023.03.25Liczba wyświetleń artykułu: 163

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele