Portal Pszczelarski

Rozpoczęcie sezonu w pasiece Miodowy ZAKątek z małymi pomocnikami 2023

pszczelarstwo małopolskie sezon pszczelarski Pasieka Miodowy ZAKątek Adrian Urbańczyk

Otwarcie sezonu pszczelarskiego w pasiece Miodowy ZAKątek! Najmłodsi śledzili życie pszczoły. Tym samym mogli dowiedzieć się choćby tego, jak powstaje miód. 

Dawanie dobrego przykładu

Wiele mówi się o pszczołach, ale słowa to nie wszystko. Ważne jest też dawanie dobrego przykładu i Miodowy ZAKątek jest właśnie takim przykładem. Pasieka ta funkcjonuje od sierpnia 2022 roku. Osoby zainteresowane szczegółami powinny udać się do Oczyszczalni Piskorzowiec Grupy Azoty ZAK. Nad gospodarstwem czuwa Adrian Urbańczyk wraz z małżonką. Urbańczyka można określić pszczelarzem z zawodu i zamiłowania. Za cel działalności można uznać troskę o edukację i ekologię. 

Rozpoczęcie sezonu pszczelarskiego to pewnie dla wielu symbol, ale to coś znacznie więcej. Mowa o wydarzeniu, podczas którego maluchy miały okazję zobaczyć pasiekę. To wielkie wrażenie. Ponadto nie chodziło wyłącznie o obserwację. Działo się wiele i jedną z atrakcji była możliwość posadzenia miododajnych roślin. Pewnie sporo mówi się o edukacji dzieci, ale czy tylko najmłodsi mogą się uczyć? Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że i dorośli mają pewne braki w wiedzy. Oczywiście do tego wszystkiego dochodzi też zajmowanie się produkcją miodu. Adrian Urbańczyk i jego małżonka mają w związku z tym wiele pracy, ale na pewno jest to praca, która prędzej lub później przyniesie efekty.

Bibliografia

kk24.pl, Cenna lekcja dla najmłodszych. W pasiece Miodowy ZAKątek Grupy Azoty odbyło się otwarcie sezonu pszczelarskiego, https://kk24.pl/cenna-lekcja-dla-najmlodszych-w-pasiece-miodowy-zakatek-grupy-azoty-odbylo-sie-otwarcie-sezonu-pszczelarskiego/, Data publikacji: 2023.03.25, Data odczytu: 2023.03.25.Liczba wyświetleń artykułu: 147

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Stan warrozy w pasiekach za pomocą obserwacji osypu zimowego - badanie

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Zapobieganie i zwalczanie inwazji Varroa sp. u pszczoły miodnej

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Łosoś w musztardzie i miodzie

Marchewka z jabłkiem i miodem