Portal Pszczelarski

Debata ekologiczna w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu 2023

pszczelarstwo śląskie wydarzenia pszczelarskie debata pszczelarska marzec 2023 Sosnowiec

W piątek 24 marca 2023 r. odbędzie się debata dotycząca ekologizacji instytucji kultury. Miejsce wydarzenia to Teatr Zagłębia w Sosnowcu.

Dokładny temat debaty to skuteczne wdrażanie praktyk proekologicznych w miejscach pracy. Poza tym będzie mowa o najpoważniejszych kłopotach, z którymi mierzą się ludzie dbający o wdrażanie polityk środowiskowych. Poza tym wszystko jest jednym z działań realizowanych w ramach projektu "Zagłębie// Śląsk". Cel projektu to wzmocnienie relacji pomiędzy mieszkańcami regionów Zagłębia Dąbrowskiego i Górnego Śląska. Jest to też niejako podkreślenie tego, że wszelkie rozmowy dotyczące kryzysu klimatycznego nie wzięły się z niczego.

Poza tym nie chodzi w tym momencie wyłącznie o słowa. W Sosnowcu za słowami idą czyny. Najlepszym tego przykładem jest pasieka, którą znajdziemy na dachu obiektu. Jest to miejsce, w którym zamieszkało 40 tysięcy pszczół. Nad prawidłowym przebiegiem spotkania czuwać będzie Joanna Tabaka-Tabaka znana jest jako trenerka, mentorka, ekoedukatorka oraz ekspertka ds. komunikacji i budowania strategii rozwoju publiczności w sektorze kultury.

Bibliografia

Kultura w duchu eko. Coraz więcej ekologii w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu, https://www.eska.pl/slaskie/kultura-w-duchu-eko-coraz-wiecej-ekologii-w-teatrze-zaglebia-w-sosnowcu-aa-97VW-ZjBj-mCZa.html, Data publikacji: 2023.03.20, Data odczytu: 2023.03.20Liczba wyświetleń artykułu: 174

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Badania: na jakim obszarze występuje pszczoła samotnica - zadrzechnia fioletowa?

Zostań bohaterem pszczół

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea L.) - pszczoła samotnica

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.