Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Na świecie jest najwięcej pszczół miodnych w historii – twierdzi amerykańska organizacja ekologiczna 2023

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA liczebność pszczół The Xerces Society for Invertebrate Conservation

The Xerces Society for Invertebrate Conservation - istniejąca od 1971 roku amerykańska organizacja ekologiczna działająca na rzecz bioróżnorodności i owadów zapylających twierdzi, że wbrew powszechnej opinii populacja pszczół miodnych ma się bardzo dobrze. Owady te wręcz zagrażają innym gatunkom. 

Jak stwierdził cytowany przez serwis Genetic Literacy Project dyrektor wykonawczy Xerces Society Scott Black na świecie jest obecnie prawdopodobnie więcej pszczół miodnych niż kiedykolwiek w historii. W związku z tym, jego zdaniem, nie ma obaw związanych z ich ochroną. 

Widoczny jest zatem potężny progres, bowiem około 2006 roku zaczęto odnotowywanie ogromnych strat w populacji pszczół miodnych. Wiele zagrożeń dla nich nadal występuje, jak pestycydy i pasożytnicze choroby, jednakże, jak wskazuje organizacja, na rzecz ochrony tych owadów działa potężny przemysł, a po wzmożeniu wysiłków, by utrzymać tę populację liczba kolonii pszczół miodnych na cały w świecie wzrosła o ponad 80% w porównaniu do lat 60. XX wieku. 

Jednocześnie zaniedbana została ochrona dzikich zapylaczy, którzy są wypierani przez mające lepsze "zaplecze i wsparcie" pszczoły miodne. Xerces Society zwraca uwagę, że większy nacisk powinien zostać zatem teraz położony na ochronie lokalnych gatunków dziko żyjących pszczół czy innych owadów zapylających.Liczba wyświetleń artykułu: 572

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

III Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

O co chodzi w BeePower!?

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie