Portal Pszczelarski

Ankieta pszczelarska związana z zadaniem: Monitorowanie fenologiczno-rolniczych warunków stacjonowania pasiek 2023

Informacja prasowa: Inhort 2023.01.18

ankieta pszczelarska

Szanowni Pszczelarze,

Zakład Pszczelnictwa Instytutu Ogrodnictwa-PIB zwraca się do Państwa z serdeczną prośbą o wypełnienie ankiety pszczelarskiej. Ankieta dotyczy fenologii pszczelarskiej, gospodarki pasiecznej, chorób pszczół i wiedzy pszczelarskiej. Ankieta jest częścią zadania "Monitorowanie fenologiczno-rolniczych warunków stacjonowania pasiek" i jest kontynuacją badań prowadzonych w naszym Zakładzie już od 1958 roku. Celem badań jest obserwowanie zmian w polskim pszczelarstwie m.in. w kontekście zmian w przyrodzie i rolnictwie związanych ocieplaniem klimatu. Wyniki Państwa obserwacji będą publikowane w literaturze popularno-naukowej i naukowej oraz materiałach informacyjnych. Wartość takich opracowań rośnie, kiedy pochodzą one od jak największej liczby respondentów z różnych regionów kraju. 

Ankieta on-line dostępna jest pod adresem: https://ankietapszczelarska.pl

Ankietę można wypełnić jawnie lub anonimowo zajmuje to około 20 minut. Składa się ona z kilku części. W przypadku braku danych w jednej części proszę nic nie wpisywać tylko przejść do następnych pytań. Możliwe jest wypełnienie drukowanej wersji ankiety. W tej i innych sprawach proszę o kontakt emailem dariusz.gerula@inhort.pl

Z wyrazami szacunku dr hab. Dariusz Gerula koordynator projektuLiczba wyświetleń artykułu: 54

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Właściwości miodu nawłociowo-gryczanego

Skuteczność kwasu mlekowego w walce z warrozą

Budowa pszczoły miodnej - budowa zewnętrzna

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

O co chodzi w BeePower!?

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim