Portal Pszczelarski

Kradzież 2 uli w Inwałdzie 2022

pszczelarstwo małopolskie kradzież uli kradzież uli w Inwałdzie

Dwa niebieskie, styropianowe ule wraz z rodzinami pszczelimi z pasieki pod Ostrym Wierchem w Beskidzie Małym zostały skradzione przed Bożym Narodzeniem. Jak podają Nowiny Andrychowskie, straty zostały oszacowane na dwa tysiące złotych. 

Okradziona pasieka umiejscowiona jest przy ulicy Gościnnej w Inwałdzie. Kradzież została zauważona dopiero 25 grudnia 2022 roku. Właściciel pasieki widział przedtem ule ponad tydzień wcześniej. Przez ten czas pasieka była zasypana śniegiem, co utrudniło poznanie okoliczności zdarzenia, a także określenie dokładnej daty dokonania kradzieży.

Poszkodowany pszczelarz pochodzi z Inwałdu. Hodowca w rozmowie z Nowinami Andrychowskimi wyraził ubolewanie przede wszystkim z powodu utraty wyleczonych i wykarmionych pszczół. Jednocześnie zwrócił się z apelem do ewentualnych świadków zdarzenia, by zgłosili się na policję i pomogli dopaść sprawców oraz odzyskać skradzione ule. 

Kradzieże uli są coraz częściej spotykanym procederem. Nierzadko sprawcami okazują się inni pszczelarze, którzy w ten sposób chcą powiększyć swoją hodowlę.Liczba wyświetleń artykułu: 134

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Bananowe chipsy z miodem

Nalewka jaśminowa z miodem

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.