Portal Pszczelarski

Kradzież 2 uli w Inwałdzie 2022

pszczelarstwo małopolskie kradzież uli kradzież uli w Inwałdzie

Dwa niebieskie, styropianowe ule wraz z rodzinami pszczelimi z pasieki pod Ostrym Wierchem w Beskidzie Małym zostały skradzione przed Bożym Narodzeniem. Jak podają Nowiny Andrychowskie, straty zostały oszacowane na dwa tysiące złotych. 

Okradziona pasieka umiejscowiona jest przy ulicy Gościnnej w Inwałdzie. Kradzież została zauważona dopiero 25 grudnia 2022 roku. Właściciel pasieki widział przedtem ule ponad tydzień wcześniej. Przez ten czas pasieka była zasypana śniegiem, co utrudniło poznanie okoliczności zdarzenia, a także określenie dokładnej daty dokonania kradzieży.

Poszkodowany pszczelarz pochodzi z Inwałdu. Hodowca w rozmowie z Nowinami Andrychowskimi wyraził ubolewanie przede wszystkim z powodu utraty wyleczonych i wykarmionych pszczół. Jednocześnie zwrócił się z apelem do ewentualnych świadków zdarzenia, by zgłosili się na policję i pomogli dopaść sprawców oraz odzyskać skradzione ule. 

Kradzieże uli są coraz częściej spotykanym procederem. Nierzadko sprawcami okazują się inni pszczelarze, którzy w ten sposób chcą powiększyć swoją hodowlę.Liczba wyświetleń artykułu: 372

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Ogórki z miodem

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Konferencja Współczesne Uwarunkowania Zarządzania Środowiskiem

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower! w Polsce i za granicą

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 1.