Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Kradzież 2 uli w Inwałdzie 2022

pszczelarstwo małopolskie kradzież uli kradzież uli w Inwałdzie

Dwa niebieskie, styropianowe ule wraz z rodzinami pszczelimi z pasieki pod Ostrym Wierchem w Beskidzie Małym zostały skradzione przed Bożym Narodzeniem. Jak podają Nowiny Andrychowskie, straty zostały oszacowane na dwa tysiące złotych. 

Okradziona pasieka umiejscowiona jest przy ulicy Gościnnej w Inwałdzie. Kradzież została zauważona dopiero 25 grudnia 2022 roku. Właściciel pasieki widział przedtem ule ponad tydzień wcześniej. Przez ten czas pasieka była zasypana śniegiem, co utrudniło poznanie okoliczności zdarzenia, a także określenie dokładnej daty dokonania kradzieży.

Poszkodowany pszczelarz pochodzi z Inwałdu. Hodowca w rozmowie z Nowinami Andrychowskimi wyraził ubolewanie przede wszystkim z powodu utraty wyleczonych i wykarmionych pszczół. Jednocześnie zwrócił się z apelem do ewentualnych świadków zdarzenia, by zgłosili się na policję i pomogli dopaść sprawców oraz odzyskać skradzione ule. 

Kradzieże uli są coraz częściej spotykanym procederem. Nierzadko sprawcami okazują się inni pszczelarze, którzy w ten sposób chcą powiększyć swoją hodowlę.Liczba wyświetleń artykułu: 567

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Młody pszczelarz - dlaczego tak ciężko być pszczelarzem?

Linia pszczół M: Augustowska (MA)

Budowa pszczoły miodnej - tułów i nogi