Portal Pszczelarski

Kradzież 2 uli w Inwałdzie 2022

pszczelarstwo małopolskie kradzież uli kradzież uli w Inwałdzie

Dwa niebieskie, styropianowe ule wraz z rodzinami pszczelimi z pasieki pod Ostrym Wierchem w Beskidzie Małym zostały skradzione przed Bożym Narodzeniem. Jak podają Nowiny Andrychowskie, straty zostały oszacowane na dwa tysiące złotych. 

Okradziona pasieka umiejscowiona jest przy ulicy Gościnnej w Inwałdzie. Kradzież została zauważona dopiero 25 grudnia 2022 roku. Właściciel pasieki widział przedtem ule ponad tydzień wcześniej. Przez ten czas pasieka była zasypana śniegiem, co utrudniło poznanie okoliczności zdarzenia, a także określenie dokładnej daty dokonania kradzieży.

Poszkodowany pszczelarz pochodzi z Inwałdu. Hodowca w rozmowie z Nowinami Andrychowskimi wyraził ubolewanie przede wszystkim z powodu utraty wyleczonych i wykarmionych pszczół. Jednocześnie zwrócił się z apelem do ewentualnych świadków zdarzenia, by zgłosili się na policję i pomogli dopaść sprawców oraz odzyskać skradzione ule. 

Kradzieże uli są coraz częściej spotykanym procederem. Nierzadko sprawcami okazują się inni pszczelarze, którzy w ten sposób chcą powiększyć swoją hodowlę.Liczba wyświetleń artykułu: 700

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

I Konferencja Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Pszczółka między Łodzią a Warszawą - przebieg spotkania

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Naleśniki w karmelizowanym sosie pomarańczowym z miodem

Miodowa owsianka

Zdrowe cukierki z miodem w trzech wersjach

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski