Portal Pszczelarski

Kradzież 2 uli w Inwałdzie 2022

pszczelarstwo małopolskie kradzież uli kradzież uli w Inwałdzie

Dwa niebieskie, styropianowe ule wraz z rodzinami pszczelimi z pasieki pod Ostrym Wierchem w Beskidzie Małym zostały skradzione przed Bożym Narodzeniem. Jak podają Nowiny Andrychowskie, straty zostały oszacowane na dwa tysiące złotych. 

Okradziona pasieka umiejscowiona jest przy ulicy Gościnnej w Inwałdzie. Kradzież została zauważona dopiero 25 grudnia 2022 roku. Właściciel pasieki widział przedtem ule ponad tydzień wcześniej. Przez ten czas pasieka była zasypana śniegiem, co utrudniło poznanie okoliczności zdarzenia, a także określenie dokładnej daty dokonania kradzieży.

Poszkodowany pszczelarz pochodzi z Inwałdu. Hodowca w rozmowie z Nowinami Andrychowskimi wyraził ubolewanie przede wszystkim z powodu utraty wyleczonych i wykarmionych pszczół. Jednocześnie zwrócił się z apelem do ewentualnych świadków zdarzenia, by zgłosili się na policję i pomogli dopaść sprawców oraz odzyskać skradzione ule. 

Kradzieże uli są coraz częściej spotykanym procederem. Nierzadko sprawcami okazują się inni pszczelarze, którzy w ten sposób chcą powiększyć swoją hodowlę.



Liczba wyświetleń artykułu: 1002

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę