Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Rekordowe wsparcie dla pszczelarzy w latach 2020-2022

pszczelarstwo w Polsce Krajowy Program Wsparcia Pszczelarstwa

Zastępca dyrektora Departamentu Interwencji Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Monika Koźlakiewicz poinformowała, że w ramach zakończonego "Krajowego Programu Wsparcia Pszczelarstwa w Polsce na lata 2020-2022" do polskich pszczelarzy trafiło 42,3 milionów złotych wsparcia. Jest to największa kwota pomocy w historii tego programu. 

Pieniądze zostały przyznane dla 428 wytypowanych wniosków. Środki zostały przeznaczone na zakup między innymi węzy, sprzętu pszczelarskiego czy leków do zwalczania chorób pszczelich. Z pomocy skorzystało kilkadziesiąt tysięcy pszczelarzy oraz około sto organizacji pszczelarskich. 

Zakończony program był szóstą edycją wsparcia finansowanego po połowie z budżetu państwa i budżetu Unii Europejskiej. Od 2004 roku, przez 17 lat przekazano w sumie na rzecz rynku produktów pszczelich 391 milionów złotych na podstawie 5 700 wniosków. Od stycznia 2023 roku rozpocznie się realizacja kolejnego programu, który został zatwierdzony w sierpniu 2022 roku przez Komisję Europejską w ramach realizacji Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Nowa edycja będzie prowadzona przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.Liczba wyświetleń artykułu: 263

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Pularda w złotem kolorze z kartoflanymi kulkami

Kaczka w marynacie korzennej pieczona w miodzie pitnym

Sałatka z ogórków w zalewie octowo-miodowej na zimę

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Właściwości i zastosowanie miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Kontrola jakości miodu

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom