Portal Pszczelarski

Rekordowe wsparcie dla pszczelarzy w latach 2020-2022

pszczelarstwo w Polsce Krajowy Program Wsparcia Pszczelarstwa

Zastępca dyrektora Departamentu Interwencji Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Monika Koźlakiewicz poinformowała, że w ramach zakończonego "Krajowego Programu Wsparcia Pszczelarstwa w Polsce na lata 2020-2022" do polskich pszczelarzy trafiło 42,3 milionów złotych wsparcia. Jest to największa kwota pomocy w historii tego programu. 

Pieniądze zostały przyznane dla 428 wytypowanych wniosków. Środki zostały przeznaczone na zakup między innymi węzy, sprzętu pszczelarskiego czy leków do zwalczania chorób pszczelich. Z pomocy skorzystało kilkadziesiąt tysięcy pszczelarzy oraz około sto organizacji pszczelarskich. 

Zakończony program był szóstą edycją wsparcia finansowanego po połowie z budżetu państwa i budżetu Unii Europejskiej. Od 2004 roku, przez 17 lat przekazano w sumie na rzecz rynku produktów pszczelich 391 milionów złotych na podstawie 5 700 wniosków. Od stycznia 2023 roku rozpocznie się realizacja kolejnego programu, który został zatwierdzony w sierpniu 2022 roku przez Komisję Europejską w ramach realizacji Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Nowa edycja będzie prowadzona przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.Liczba wyświetleń artykułu: 110

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Opodatkowanie pasieki do 80 rodzin pszczelich

Pasieki powyżej 80 rodzin pszczelich - formy opodatkowania

Koszty pośrednika handlu produktów pszczelich

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Łosoś w musztardzie i miodzie

Marchewka z jabłkiem i miodem