Portal Pszczelarski

Polska wspiera rozwój pszczelarstwa w Libanie

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Libanie miód w Libanie

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej w miejscowości Fnaideq w prowincji Akkar w północnym Libanie przeprowadziło projekt szkoleń na temat przedsiębiorczości i pszczelarstwa wśród miejscowej ludności. Program został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej. 

Według informacji podanych przez Polską Agencję Prasową, w szkoleniach dotyczących hodowli pszczół wzięło udział 65 mieszkańców północnego Libanu z 340, którzy się zgłosili. 20 z nich pozytywnie zakończyło cały program. Wpływ miał na to wynik egzaminu końcowego i frekwencja na zajęciach. Każdy z nich otrzymał w nagrodę w postaci trzech uli i specjalnego kombinezonu pszczelarskiego. 

Miód w Libanie jest bardzo popularnym nie tylko produktem spożywczym, ale również służy do wyrobu leków czy kosmetyków. Każda z pasiek absolwentów szkolenia ma dać od 25 do 30 słoików miodu rocznie. Cena każdego z nich na libańskim z nich wynosi od 15 do 20 dolarów. 

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej działa w Libanie od 2012 roku. Od tego czasu zrealizowała w tym państwie ponad 40 projektów o łącznej wartości 95 milionów dolarów, które w 55% zostały sfinansowane przez prowadzony przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych program Polska Pomoc. 30% to środki pozyskane z agend Organizacji Narodów Zjednoczonych, a 12% to pieniądze z Unii Europejskiej.Liczba wyświetleń artykułu: 69

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Pularda w złotem kolorze z kartoflanymi kulkami

Kaczka w marynacie korzennej pieczona w miodzie pitnym

Naleśniki ze skórką cytrynową i pyłkiem pszczelim

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem

Szaszłyki z marynatą miodową

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności