Portal Pszczelarski

Polska wspiera rozwój pszczelarstwa w Libanie

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Libanie miód w Libanie

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej w miejscowości Fnaideq w prowincji Akkar w północnym Libanie przeprowadziło projekt szkoleń na temat przedsiębiorczości i pszczelarstwa wśród miejscowej ludności. Program został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej. 

Według informacji podanych przez Polską Agencję Prasową, w szkoleniach dotyczących hodowli pszczół wzięło udział 65 mieszkańców północnego Libanu z 340, którzy się zgłosili. 20 z nich pozytywnie zakończyło cały program. Wpływ miał na to wynik egzaminu końcowego i frekwencja na zajęciach. Każdy z nich otrzymał w nagrodę w postaci trzech uli i specjalnego kombinezonu pszczelarskiego. 

Miód w Libanie jest bardzo popularnym nie tylko produktem spożywczym, ale również służy do wyrobu leków czy kosmetyków. Każda z pasiek absolwentów szkolenia ma dać od 25 do 30 słoików miodu rocznie. Cena każdego z nich na libańskim z nich wynosi od 15 do 20 dolarów. 

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej działa w Libanie od 2012 roku. Od tego czasu zrealizowała w tym państwie ponad 40 projektów o łącznej wartości 95 milionów dolarów, które w 55% zostały sfinansowane przez prowadzony przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych program Polska Pomoc. 30% to środki pozyskane z agend Organizacji Narodów Zjednoczonych, a 12% to pieniądze z Unii Europejskiej.Liczba wyświetleń artykułu: 179

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Pszczelarz zawodowy - co zrobić, by nim zostać?

Truteń - samiec pszczoły miodnej

Jak zbudować ul Dadanta? - poddasze, dennica, nadstawka i daszek