Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Polska wspiera rozwój pszczelarstwa w Libanie

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Libanie miód w Libanie

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej w miejscowości Fnaideq w prowincji Akkar w północnym Libanie przeprowadziło projekt szkoleń na temat przedsiębiorczości i pszczelarstwa wśród miejscowej ludności. Program został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej. 

Według informacji podanych przez Polską Agencję Prasową, w szkoleniach dotyczących hodowli pszczół wzięło udział 65 mieszkańców północnego Libanu z 340, którzy się zgłosili. 20 z nich pozytywnie zakończyło cały program. Wpływ miał na to wynik egzaminu końcowego i frekwencja na zajęciach. Każdy z nich otrzymał w nagrodę w postaci trzech uli i specjalnego kombinezonu pszczelarskiego. 

Miód w Libanie jest bardzo popularnym nie tylko produktem spożywczym, ale również służy do wyrobu leków czy kosmetyków. Każda z pasiek absolwentów szkolenia ma dać od 25 do 30 słoików miodu rocznie. Cena każdego z nich na libańskim z nich wynosi od 15 do 20 dolarów. 

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej działa w Libanie od 2012 roku. Od tego czasu zrealizowała w tym państwie ponad 40 projektów o łącznej wartości 95 milionów dolarów, które w 55% zostały sfinansowane przez prowadzony przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych program Polska Pomoc. 30% to środki pozyskane z agend Organizacji Narodów Zjednoczonych, a 12% to pieniądze z Unii Europejskiej.Liczba wyświetleń artykułu: 380

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Łosoś w musztardzie i miodzie

Marchewka z jabłkiem i miodem

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Pularda w złotem kolorze z kartoflanymi kulkami

Kutia wigilijna z miodem pitnym

Naleśniki ze skórką cytrynową i pyłkiem pszczelim

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Hodowla murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)