Portal Pszczelarski

Polska wspiera rozwój pszczelarstwa w Libanie

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Libanie miód w Libanie

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej w miejscowości Fnaideq w prowincji Akkar w północnym Libanie przeprowadziło projekt szkoleń na temat przedsiębiorczości i pszczelarstwa wśród miejscowej ludności. Program został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej. 

Według informacji podanych przez Polską Agencję Prasową, w szkoleniach dotyczących hodowli pszczół wzięło udział 65 mieszkańców północnego Libanu z 340, którzy się zgłosili. 20 z nich pozytywnie zakończyło cały program. Wpływ miał na to wynik egzaminu końcowego i frekwencja na zajęciach. Każdy z nich otrzymał w nagrodę w postaci trzech uli i specjalnego kombinezonu pszczelarskiego. 

Miód w Libanie jest bardzo popularnym nie tylko produktem spożywczym, ale również służy do wyrobu leków czy kosmetyków. Każda z pasiek absolwentów szkolenia ma dać od 25 do 30 słoików miodu rocznie. Cena każdego z nich na libańskim z nich wynosi od 15 do 20 dolarów. 

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej działa w Libanie od 2012 roku. Od tego czasu zrealizowała w tym państwie ponad 40 projektów o łącznej wartości 95 milionów dolarów, które w 55% zostały sfinansowane przez prowadzony przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych program Polska Pomoc. 30% to środki pozyskane z agend Organizacji Narodów Zjednoczonych, a 12% to pieniądze z Unii Europejskiej.Liczba wyświetleń artykułu: 454

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Śledzie w korzennej marynacie z miodem

Ogórki z miodem

Koktajl pietruszkowy z miodem

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.