Portal Pszczelarski

Ministerstwo Rolnictwa zapowiada dopłaty do ubezpieczenia upraw miododajnych facelii 2022

pszczelarstwo w Polsce facelia Stanisław Kacperczyk dofinansowanie pasieki

Resort rolnictwa przychylił się do głosów branży rolniczej i zapowiada rozszerzenie katalogu upraw objętych dopłatami do ubezpieczenia. Wśród nich jest miododajna facelia

Stanisław Kacperczyk, prezes Polskiego Związki Producentów Roślin Zbożowych w liście do ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka przekonywał, że facelia jako roślina miododajna jest bardzo potrzebna w naszym kraju, gdyż wpływa pozytywnie na zdrowotności polskich rodów pszczelich. Dopłata do składek z tytułu ubezpieczenia facelii ma zachęcić polskich rolników do większej dbałości o pszczoły. Jest ona tym bardziej uzasadniona z racji tego, że facelia jest bardzo wrażliwa na gwałtowne zjawiska pogodowe jak burza, ulewne deszcze, huragan czy grad. 

Poza facelią do listy ministerialnej ma zostać także dołączony len, konopie włókniste, gryka i słonecznik. Resort rolnictwa pracuje aktualnie nad nowelizacją ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w tym zakresie. Ministerstwo zapowiada również weryfikacje dotychczasowej współpracy z zakładami ubezpieczeń, które otrzymują pieniądze w ramach dopłat do składek ubezpieczeń rolniczych.

 Liczba wyświetleń artykułu: 116

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Domowa musztarda z miodem

Różowe stringi z miodem

Koktajl pietruszkowy z miodem

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016