Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

GuardHive - wynalazek The Queen Bee uwalniające pasiekę od warrozy

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA The Queen Bee HiveGuard Raina Singhvi Jain warroza

Raina Singhvi Jain - prezes Fundacji The Queen Bee, stworzyła za pomocą drukarki 3D urządzenie o nazwie HiveGuard. Dzięki niemu można prowadzić pasiekę całkowicie wolną od warrozy. 

Warroza - choroba pasożytnicza wywoływana przez roztocze Varroa uchodzi za jedno z głównych zagrożeń dla pszczelej populacji. Raina Singhvi Jain dowiedziała się o tym, kiedy miała 16 lat i pomimo że okazało się, że jest uczulona na jad pszczół, to postanowiła pomóc pszczelej populacji w walce z tym problemem. Po czterech lat udało się jej opracować technologię, która uwalnia owady od Varroa. 

HiveGuard polega na zadawaniu wchodzącym do ula pszczołom tymolu, którego odpowiednie stężenie zabija roztocz Varroa, ale jednocześnie nie czyni owadom żadnej krzywdy. "Oczyszczone" z roztoczy pszczoły są odporniejsze także na inne choroby. Projekt wymaga jednak jeszcze dopracowania pewnych szczegółów zanim trafi do szerokiej dystrybucji. Niemniej The Queen Bee ma już na to fundusze. Fundacja zajmuje się także sprzedażą produktów pszczelich i sadzeniem roślin miododajnych.Liczba wyświetleń artykułu: 1512

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ciasteczka imbirowe z miodem

Pierniczki na miodzie

Ogórki z miodem

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pszczelarz, a kto to taki?

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Miód - produkt pszczeli

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie