Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

GuardHive - wynalazek The Queen Bee uwalniające pasiekę od warrozy

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA The Queen Bee HiveGuard Raina Singhvi Jain warroza

Raina Singhvi Jain - prezes Fundacji The Queen Bee, stworzyła za pomocą drukarki 3D urządzenie o nazwie HiveGuard. Dzięki niemu można prowadzić pasiekę całkowicie wolną od warrozy. 

Warroza - choroba pasożytnicza wywoływana przez roztocze Varroa uchodzi za jedno z głównych zagrożeń dla pszczelej populacji. Raina Singhvi Jain dowiedziała się o tym, kiedy miała 16 lat i pomimo że okazało się, że jest uczulona na jad pszczół, to postanowiła pomóc pszczelej populacji w walce z tym problemem. Po czterech lat udało się jej opracować technologię, która uwalnia owady od Varroa. 

HiveGuard polega na zadawaniu wchodzącym do ula pszczołom tymolu, którego odpowiednie stężenie zabija roztocz Varroa, ale jednocześnie nie czyni owadom żadnej krzywdy. "Oczyszczone" z roztoczy pszczoły są odporniejsze także na inne choroby. Projekt wymaga jednak jeszcze dopracowania pewnych szczegółów zanim trafi do szerokiej dystrybucji. Niemniej The Queen Bee ma już na to fundusze. Fundacja zajmuje się także sprzedażą produktów pszczelich i sadzeniem roślin miododajnych.Liczba wyświetleń artykułu: 1659

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Adoptuj pszczołę - wszystko o akcji Greenpeace

I Konferencja Lubelskiego Stowarzyszenia Pszczółka

XXV Krakowskie Miodobranie

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Propolis - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Miód - produkt pszczeli

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Koktajl pietruszkowy z miodem

Różano-orkiszowy torcik naleśnikowy z miodem

Śledzie w korzennej marynacie z miodem

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.