Portal Pszczelarski

Zakończono projekt nasadzeń roślin miododajnych w gminie Radków 2022

pszczelarstwo dolnośląskie Stowarzyszenie Pszczelarzy Gminy Radków

Gmina Radków, Nadleśnictwo Jugów i Stowarzyszenie Pszczelarzy Gminy Radków zrealizowało projekt "Z miłości do pszczół - nasadzenia roślin miododajnych oraz przystosowanie terenu do prowadzenia warsztatów plenerowych". W wydarzeniach podsumowujących inicjatywę, które odbyły się 24 listopada 2022 roku w Ścinawce Średniej wzięli udział uczniowie miejscowych szkół. 

Projekt został zrealizowany w ramach XVIII edycji powiatowego konkursu "Najlepsze inicjatywy społeczności lokalnych" zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kłodzku. Prócz nasadzeń roślin miododajnych, takich jak lipa drobnolistna, zorganizowano warsztaty dla dzieci i młodzieży na temat pszczół i pszczelarstwa, nasadzania drzew, dbania o nie, a także o powiązaniu pomiędzy drzewami i pszczołami. 

Cała inicjatywa kosztowała 4 tysiące złotych, na które po połowie złożyło się Starostwo Powiatowe w Kłodzku i Gmina Radków. Środki zostały spożytkowane na zakup roślin miododajnych i zestawów biesiadnych do odbycia warsztatów edukacyjnych.Liczba wyświetleń artykułu: 96

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Biały miód leśny z Mount Oku

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Przygotowanie projektów w ramach programu Wsparcia Rynku Produktów Pszczelich 2016/2017

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2016/2019 - terminarz, wymagania, kosztorys

Pasieki powyżej 80 rodzin pszczelich - formy opodatkowania