Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Zakończono projekt nasadzeń roślin miododajnych w gminie Radków 2022

pszczelarstwo dolnośląskie Stowarzyszenie Pszczelarzy Gminy Radków

Gmina Radków, Nadleśnictwo Jugów i Stowarzyszenie Pszczelarzy Gminy Radków zrealizowało projekt "Z miłości do pszczół - nasadzenia roślin miododajnych oraz przystosowanie terenu do prowadzenia warsztatów plenerowych". W wydarzeniach podsumowujących inicjatywę, które odbyły się 24 listopada 2022 roku w Ścinawce Średniej wzięli udział uczniowie miejscowych szkół. 

Projekt został zrealizowany w ramach XVIII edycji powiatowego konkursu "Najlepsze inicjatywy społeczności lokalnych" zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kłodzku. Prócz nasadzeń roślin miododajnych, takich jak lipa drobnolistna, zorganizowano warsztaty dla dzieci i młodzieży na temat pszczół i pszczelarstwa, nasadzania drzew, dbania o nie, a także o powiązaniu pomiędzy drzewami i pszczołami. 

Cała inicjatywa kosztowała 4 tysiące złotych, na które po połowie złożyło się Starostwo Powiatowe w Kłodzku i Gmina Radków. Środki zostały spożytkowane na zakup roślin miododajnych i zestawów biesiadnych do odbycia warsztatów edukacyjnych.Liczba wyświetleń artykułu: 2203

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Kontrola jakości miodu

Właściwości i zastosowanie miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Pierniczki świąteczne z miodem

Żurawina z miodem i wanilią

Ciasto z mąką z czarnego ryżu

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

XVI Biesiada Miodowa w Kurowie

XXXIII Ogólnopolskie Dni Pszczelarza w Wałczu i Ziemi Wałeckiej

V Regionalny Zjazd Pszczelarzy w Wierzchowiskach

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę