Portal Pszczelarski

Najgorszy od 60 lat sezon dla pszczelarzy z Florydy 2022

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA miód z pieprzu brazylijskiego zbiory miodu w USA

Roku 2022 amerykańscy pszczelarze ze stanu Floryda nie będą wspominać najlepiej. Huragan Ian, który nawiedził tę część Stanów Zjednoczonych doprowadził latem do gigantycznych strat w pasiekach. W efekcie zbiory miodu były tu najniższe od 60 lat. 

Sytuację pogorszyło uniemożliwienie przez Ian zbiorów nektaru z pieprzu brazylijskiego, na którym to głównie opiera się tutejsza produkcja miodu. Pszczoły nie mogły również zebrać pożywienia na zimę. Sytuacja w pasiekach w naturalny sposób negatywnie wpływa na stan całego rolnictwa. Nie ma wystarczającej liczby pszczół do zapylania upraw. 

Prócz pszczół z Florydy ucierpiały również pszczoły z innych stanów, głównie z Kalifornii i Środkowego Zachodu, skąd co roku pszczelarze przywożą swoje ule, by skorzystać z sezonu kwitnienia drzew pieprzu brazylijskiego na Florydzie. Szacuje się, że może tu chodzić o 150 000 kolonii pszczół. W samej Florydzie jest ponad 700 000 pasiek prowadzonych przez 5 000 pszczelarzy. Odbudowa poszkodowanych hodowli może potrwać w rok. Straty mogą się powiększyć, jeżeli rodziny pszczele nie przetrwają zimy.Liczba wyświetleń artykułu: 295

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Kontrola jakości miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Właściwości i zastosowanie miodu

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Enactus WSZiB i Portal Pszczelarski

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!