Portal Pszczelarski

Podkarpaccy samorządowcy i pszczelarze otrzymali sadzonki roślin miododajnych 2022

pszczelarstwo podkarpackie rośliny miododajne Regionalny Związek Pszczelarzy w Jarosławiu Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Rzeszowie

Przed budynkiem urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie odbyła się uroczystość symbolicznego przekazania sadzonek roślin miododajnych. Drzewka i krzewy otrzymali samorządowcy i dwie organizacje pszczelarskie z województwa podkarpackiego. Wszystko to w ramach akcji na rzecz zwiększenia bioróżnorodności Podkarpacia. 

Sadzonki otrzymały 92 podkarpackie gminy. Samorządowcy mają teraz za zadanie przygotowanie terenu i zaangażowanie lokalnej społeczności w akcję sadzenia roślin. Projekt realizowany jest od 2015 roku odbywa się w ramach współpracy Samorządu Województwa z Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Rzeszowie. W 2022 roku w przedsięwzięcie zaangażował się Regionalny Związek Pszczelarzy w Jarosławiu. 

Zakup sadzonek drzew i krzewów miododajnych został sfinansowany przez Samorząd Województwa Podkarpackiego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. W 2021 roku w ramach tej akcji posadzono w regionie około 45 tysięcy sadzonek roślin miododajnych. W 2022 roku przekazano samorządowcom łącznie 4 239 sadzonek drzew i krzewów, 961 sztuk trafi do Kół Pszczelarzy zrzeszonych w Wojewódzkim Związku Pszczelarzy w Rzeszowie, a 200 kolejnych sztuk otrzymają Koła zrzeszone w Regionalnym Związku Pszczelarzy w Jarosławiu. Inicjatorzy akcji liczą, że nasadzenia dopomogą w rozwoju pszczelej populacji na obszarze Podkarpacia.Liczba wyświetleń artykułu: 126

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim