Portal Pszczelarski

Podkarpaccy samorządowcy i pszczelarze otrzymali sadzonki roślin miododajnych 2022

pszczelarstwo podkarpackie rośliny miododajne Regionalny Związek Pszczelarzy w Jarosławiu Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Rzeszowie

Przed budynkiem urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie odbyła się uroczystość symbolicznego przekazania sadzonek roślin miododajnych. Drzewka i krzewy otrzymali samorządowcy i dwie organizacje pszczelarskie z województwa podkarpackiego. Wszystko to w ramach akcji na rzecz zwiększenia bioróżnorodności Podkarpacia. 

Sadzonki otrzymały 92 podkarpackie gminy. Samorządowcy mają teraz za zadanie przygotowanie terenu i zaangażowanie lokalnej społeczności w akcję sadzenia roślin. Projekt realizowany jest od 2015 roku odbywa się w ramach współpracy Samorządu Województwa z Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Rzeszowie. W 2022 roku w przedsięwzięcie zaangażował się Regionalny Związek Pszczelarzy w Jarosławiu. 

Zakup sadzonek drzew i krzewów miododajnych został sfinansowany przez Samorząd Województwa Podkarpackiego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. W 2021 roku w ramach tej akcji posadzono w regionie około 45 tysięcy sadzonek roślin miododajnych. W 2022 roku przekazano samorządowcom łącznie 4 239 sadzonek drzew i krzewów, 961 sztuk trafi do Kół Pszczelarzy zrzeszonych w Wojewódzkim Związku Pszczelarzy w Rzeszowie, a 200 kolejnych sztuk otrzymają Koła zrzeszone w Regionalnym Związku Pszczelarzy w Jarosławiu. Inicjatorzy akcji liczą, że nasadzenia dopomogą w rozwoju pszczelej populacji na obszarze Podkarpacia.Liczba wyświetleń artykułu: 236

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis

Ciasto czekoladowe z miodem – komentarz do przepisu

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016