Portal Pszczelarski

Podkarpaccy samorządowcy i pszczelarze otrzymali sadzonki roślin miododajnych 2022

pszczelarstwo podkarpackie rośliny miododajne Regionalny Związek Pszczelarzy w Jarosławiu Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Rzeszowie

Przed budynkiem urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie odbyła się uroczystość symbolicznego przekazania sadzonek roślin miododajnych. Drzewka i krzewy otrzymali samorządowcy i dwie organizacje pszczelarskie z województwa podkarpackiego. Wszystko to w ramach akcji na rzecz zwiększenia bioróżnorodności Podkarpacia. 

Sadzonki otrzymały 92 podkarpackie gminy. Samorządowcy mają teraz za zadanie przygotowanie terenu i zaangażowanie lokalnej społeczności w akcję sadzenia roślin. Projekt realizowany jest od 2015 roku odbywa się w ramach współpracy Samorządu Województwa z Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Rzeszowie. W 2022 roku w przedsięwzięcie zaangażował się Regionalny Związek Pszczelarzy w Jarosławiu. 

Zakup sadzonek drzew i krzewów miododajnych został sfinansowany przez Samorząd Województwa Podkarpackiego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. W 2021 roku w ramach tej akcji posadzono w regionie około 45 tysięcy sadzonek roślin miododajnych. W 2022 roku przekazano samorządowcom łącznie 4 239 sadzonek drzew i krzewów, 961 sztuk trafi do Kół Pszczelarzy zrzeszonych w Wojewódzkim Związku Pszczelarzy w Rzeszowie, a 200 kolejnych sztuk otrzymają Koła zrzeszone w Regionalnym Związku Pszczelarzy w Jarosławiu. Inicjatorzy akcji liczą, że nasadzenia dopomogą w rozwoju pszczelej populacji na obszarze Podkarpacia.Liczba wyświetleń artykułu: 532

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Właściwości i zastosowanie miodu

Skład miodu

Kontrola jakości miodu

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II