Portal Pszczelarski

Podkarpaccy samorządowcy i pszczelarze otrzymali sadzonki roślin miododajnych 2022

pszczelarstwo podkarpackie rośliny miododajne Regionalny Związek Pszczelarzy w Jarosławiu Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Rzeszowie

Przed budynkiem urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie odbyła się uroczystość symbolicznego przekazania sadzonek roślin miododajnych. Drzewka i krzewy otrzymali samorządowcy i dwie organizacje pszczelarskie z województwa podkarpackiego. Wszystko to w ramach akcji na rzecz zwiększenia bioróżnorodności Podkarpacia. 

Sadzonki otrzymały 92 podkarpackie gminy. Samorządowcy mają teraz za zadanie przygotowanie terenu i zaangażowanie lokalnej społeczności w akcję sadzenia roślin. Projekt realizowany jest od 2015 roku odbywa się w ramach współpracy Samorządu Województwa z Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Rzeszowie. W 2022 roku w przedsięwzięcie zaangażował się Regionalny Związek Pszczelarzy w Jarosławiu. 

Zakup sadzonek drzew i krzewów miododajnych został sfinansowany przez Samorząd Województwa Podkarpackiego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. W 2021 roku w ramach tej akcji posadzono w regionie około 45 tysięcy sadzonek roślin miododajnych. W 2022 roku przekazano samorządowcom łącznie 4 239 sadzonek drzew i krzewów, 961 sztuk trafi do Kół Pszczelarzy zrzeszonych w Wojewódzkim Związku Pszczelarzy w Rzeszowie, a 200 kolejnych sztuk otrzymają Koła zrzeszone w Regionalnym Związku Pszczelarzy w Jarosławiu. Inicjatorzy akcji liczą, że nasadzenia dopomogą w rozwoju pszczelej populacji na obszarze Podkarpacia.



Liczba wyświetleń artykułu: 540

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Marchewkowe naleśniki z miodem

Banan w cieście

Kiwi w cieście z miodem rzepakowym

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.