Portal Pszczelarski

100 tysięcy dofinansowania dla świętokrzyskich pszczelarzy 2022

pszczelarstwo świętokrzyskie dofinansowanie pasieki Świętokrzyski Związek Pszczelarzy Świętokrzyskie Stowarzyszenie Pszczelarzy Okręgowy Związek Pszczelarzy Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Ostrowieckiej Stowarzyszenie Pszczelarzy Miodna - Baranówek

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zdecydował o przekazaniu na rzecz miejscowych hodowców pszczół kwotę 100 tysięcy złotych. Środki te pozwolą na zakup około 1 486 kg węzy pszczelej. 

Pieniądze zostały przekazane w ramach realizacji "Programu Współpracy Samorządu Województwa Świętokrzyskiego z Organizacjami Pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2022". Środki rozdysponowano po przeprowadzeniu otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego: "Poprawa warunków sanitarnych rodzin pszczelich poprzez wsparcie finansowe zakupu węzy pszczelej". 

100 tysięcy złotych trafi do świętokrzyskich organizacji pszczelarskich. One z kolei dokonają zakupu dobrej jakości węzy pszczelej, która następnie zostanie rozdysponowana wśród hodowców pszczół posiadających pasieki na terenie województwa. 

Jak podaje serwis naostro.info, w realizacji zadania bierze udział pięć zrzeszeń pszczelarskich z regionu, w których działa 2439 pszczelarzy i posiadających ponad 68 821 rodzin pszczelich. Chodzi tu o: Świętokrzyski Związek Pszczelarzy, Świętokrzyskie Stowarzyszenie Pszczelarzy, Okręgowy Związek Pszczelarzy, Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Ostrowieckiej, Stowarzyszenie Pszczelarzy Miodna – Baranówek. Zakupioną przez te organizacje węze będą mogli otrzymać także pszczelarze niezrzeszeni w żadnym z tych podmiotów. 

Zarząd województwa zapowiada, że w 2023 roku zamierza zwiększyć kwotę pomocy dla świętokrzyskich pszczelarzy.Liczba wyświetleń artykułu: 168

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Naleśniki w karmelizowanym sosie pomarańczowym z miodem

Naleśniki bananowe z miodem

Ciasto dyniowe z rabarbarem i miodem

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych