Portal Pszczelarski

Kradzież 11 uli w Starych Lipinach 2022

pszczelarstwo mazowieckie kradzież uli kradzież uli w Starych Lipinach Ewelina Siembida

W Starych Lipinach w powiecie wołyńskim z przenośnej pasieki należącej do pszczelarzy z Michałowa ukradziono 11 uli. Straty oszacowano na 30 tysięcy złotych. Sprawę bada policja. 

Ule znajdowały się na jednej z działek w Starych Lipinach od sierpnia 2022 roku. Ich właściciele zostawili je pod okiem miejscowych gospodarzy w celu pozyskania miodu z nawłoci. Jednak kiedy opiekunów pasieki chwilowo nie było ule zostały skradzione. 

Złodzieje zabrali około 150 kilogramów miodu, 11 rodzin pszczelich wraz z korpusami i ramkami z 11 uli oznakowanymi logiem pasieki. Policja zabezpieczyła miejsce zdarzenia, przesłuchała świadków i przejrzała materiały z pobliskich kamer. Jak informuje serwis TVP 3 Warszawa, są poważne szanse na ustalenie sprawców przestępstwa. Poszkodowana współwłaścicielka pasieki Ewelina Siembida podejrzewa, że jej ule były obserwowane od dłuższego czasu, a za kradzieżą może stać jakiś pszczelarz, który w ten nieuczciwy sposób chciał powiększyć własną hodowle. Winnemu dokonanego w Starych Lipinach przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.Liczba wyświetleń artykułu: 205

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bigos staropolski na winie z miodem

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Wigilijne łazanki na bogato

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie