Portal Pszczelarski

Kradzież 11 uli w Starych Lipinach 2022

pszczelarstwo mazowieckie kradzież uli kradzież uli w Starych Lipinach Ewelina Siembida

W Starych Lipinach w powiecie wołyńskim z przenośnej pasieki należącej do pszczelarzy z Michałowa ukradziono 11 uli. Straty oszacowano na 30 tysięcy złotych. Sprawę bada policja. 

Ule znajdowały się na jednej z działek w Starych Lipinach od sierpnia 2022 roku. Ich właściciele zostawili je pod okiem miejscowych gospodarzy w celu pozyskania miodu z nawłoci. Jednak kiedy opiekunów pasieki chwilowo nie było ule zostały skradzione. 

Złodzieje zabrali około 150 kilogramów miodu, 11 rodzin pszczelich wraz z korpusami i ramkami z 11 uli oznakowanymi logiem pasieki. Policja zabezpieczyła miejsce zdarzenia, przesłuchała świadków i przejrzała materiały z pobliskich kamer. Jak informuje serwis TVP 3 Warszawa, są poważne szanse na ustalenie sprawców przestępstwa. Poszkodowana współwłaścicielka pasieki Ewelina Siembida podejrzewa, że jej ule były obserwowane od dłuższego czasu, a za kradzieżą może stać jakiś pszczelarz, który w ten nieuczciwy sposób chciał powiększyć własną hodowle. Winnemu dokonanego w Starych Lipinach przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.Liczba wyświetleń artykułu: 949

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Pancakes cytrynowe z miodem

Naleśniki bananowe z miodem

Krem bananowo-owsiany z miodem

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Skrzydełka z miodem i chili

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym