Portal Pszczelarski

Kradzież 11 uli w Starych Lipinach 2022

pszczelarstwo mazowieckie kradzież uli kradzież uli w Starych Lipinach Ewelina Siembida

W Starych Lipinach w powiecie wołyńskim z przenośnej pasieki należącej do pszczelarzy z Michałowa ukradziono 11 uli. Straty oszacowano na 30 tysięcy złotych. Sprawę bada policja. 

Ule znajdowały się na jednej z działek w Starych Lipinach od sierpnia 2022 roku. Ich właściciele zostawili je pod okiem miejscowych gospodarzy w celu pozyskania miodu z nawłoci. Jednak kiedy opiekunów pasieki chwilowo nie było ule zostały skradzione. 

Złodzieje zabrali około 150 kilogramów miodu, 11 rodzin pszczelich wraz z korpusami i ramkami z 11 uli oznakowanymi logiem pasieki. Policja zabezpieczyła miejsce zdarzenia, przesłuchała świadków i przejrzała materiały z pobliskich kamer. Jak informuje serwis TVP 3 Warszawa, są poważne szanse na ustalenie sprawców przestępstwa. Poszkodowana współwłaścicielka pasieki Ewelina Siembida podejrzewa, że jej ule były obserwowane od dłuższego czasu, a za kradzieżą może stać jakiś pszczelarz, który w ten nieuczciwy sposób chciał powiększyć własną hodowle. Winnemu dokonanego w Starych Lipinach przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.Liczba wyświetleń artykułu: 1848

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.