Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Kradzież 11 uli w Starych Lipinach 2022

pszczelarstwo mazowieckie kradzież uli kradzież uli w Starych Lipinach Ewelina Siembida

W Starych Lipinach w powiecie wołyńskim z przenośnej pasieki należącej do pszczelarzy z Michałowa ukradziono 11 uli. Straty oszacowano na 30 tysięcy złotych. Sprawę bada policja. 

Ule znajdowały się na jednej z działek w Starych Lipinach od sierpnia 2022 roku. Ich właściciele zostawili je pod okiem miejscowych gospodarzy w celu pozyskania miodu z nawłoci. Jednak kiedy opiekunów pasieki chwilowo nie było ule zostały skradzione. 

Złodzieje zabrali około 150 kilogramów miodu, 11 rodzin pszczelich wraz z korpusami i ramkami z 11 uli oznakowanymi logiem pasieki. Policja zabezpieczyła miejsce zdarzenia, przesłuchała świadków i przejrzała materiały z pobliskich kamer. Jak informuje serwis TVP 3 Warszawa, są poważne szanse na ustalenie sprawców przestępstwa. Poszkodowana współwłaścicielka pasieki Ewelina Siembida podejrzewa, że jej ule były obserwowane od dłuższego czasu, a za kradzieżą może stać jakiś pszczelarz, który w ten nieuczciwy sposób chciał powiększyć własną hodowle. Winnemu dokonanego w Starych Lipinach przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.Liczba wyświetleń artykułu: 1697

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Bułgarski miód ekologiczny niebawem zaleje rynek 2017

Kamery w ulu

25 Międzynarodowa wystawa Zieleń To Życie

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Łosoś w musztardzie i miodzie