Portal Pszczelarski

Pasieka przy CH Bonarka w Krakowie 2022

pszczelarstwo małopolskie pszczelarstwo miejskie pasieka miejska Pasieka Miodna Bonarka Akademia Pszczelarzy Ratujemy pszczoły. Razem

Przy Centrum Handlowym Bonarka w Krakowie pojawiło się 5 uli, w których zamieszkało około 250 tysięcy pszczół rasy krainka, odmiany Galicja. Pasieka znajduje się w pobliżu łąki kwietnej i innych terenów zielonych, co ma zapewnić owadom jak najlepszy rozwój. 

Projekt Pasieki Miodnej Bonarka jest prowadzony przez Akademię Pszczelarza w ramach kampanii "Ratujemy pszczoły. Razem". Głównym celem inicjatywy jest edukacja na temat roli pszczół dla środowiska i samych ludzi.

Ule umiejscowiono na wale między budynkiem Centrum Handlowego a sąsiednimi biurowcami w pobliżu oczka wodnego i założonej w 2021 roku łąki kwietnej wraz z systemem nawadniającym również całą zieleń wokół. Ponadto na dachu Bonarki postawiono donice z roślinami miododajnymi, a wiosną 2022 roku nasadzenia takich roślin pojawiły się też niedaleko pasieki.

Władze Centrum Handlowego Bonarka podkreślają, że pasieka i inne podobne inicjatywy to efekt polityki środowiskowej Nepi Rockcastle. Galeria posiada już certyfikat Breeam-in-Use na poziomie Excellent, co daje jej miejsce w czołówce najbardziej przyjaznych środowisku i ludziom centrów handlowych w Polsce. Jak informuje portal retailnet.pl, centra handlowe NEPI Rockcastle zaangażowane w kampanię "Ratujemy pszczoły. Razem" opiekują się ponad milionem pszczół, które mieszkają w 7 pasiekach złożonych łącznie z 31 uli.Liczba wyświetleń artykułu: 107

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele