Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Pasieka przy CH Bonarka w Krakowie 2022

pszczelarstwo małopolskie pszczelarstwo miejskie pasieka miejska Pasieka Miodna Bonarka Akademia Pszczelarzy Ratujemy pszczoły. Razem

Przy Centrum Handlowym Bonarka w Krakowie pojawiło się 5 uli, w których zamieszkało około 250 tysięcy pszczół rasy krainka, odmiany Galicja. Pasieka znajduje się w pobliżu łąki kwietnej i innych terenów zielonych, co ma zapewnić owadom jak najlepszy rozwój. 

Projekt Pasieki Miodnej Bonarka jest prowadzony przez Akademię Pszczelarza w ramach kampanii "Ratujemy pszczoły. Razem". Głównym celem inicjatywy jest edukacja na temat roli pszczół dla środowiska i samych ludzi.

Ule umiejscowiono na wale między budynkiem Centrum Handlowego a sąsiednimi biurowcami w pobliżu oczka wodnego i założonej w 2021 roku łąki kwietnej wraz z systemem nawadniającym również całą zieleń wokół. Ponadto na dachu Bonarki postawiono donice z roślinami miododajnymi, a wiosną 2022 roku nasadzenia takich roślin pojawiły się też niedaleko pasieki.

Władze Centrum Handlowego Bonarka podkreślają, że pasieka i inne podobne inicjatywy to efekt polityki środowiskowej Nepi Rockcastle. Galeria posiada już certyfikat Breeam-in-Use na poziomie Excellent, co daje jej miejsce w czołówce najbardziej przyjaznych środowisku i ludziom centrów handlowych w Polsce. Jak informuje portal retailnet.pl, centra handlowe NEPI Rockcastle zaangażowane w kampanię "Ratujemy pszczoły. Razem" opiekują się ponad milionem pszczół, które mieszkają w 7 pasiekach złożonych łącznie z 31 uli.Liczba wyświetleń artykułu: 680

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Łosoś w musztardzie i miodzie

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Marchewka z jabłkiem i miodem

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Targi Sadowniczo-Warzywnicze Hort-Technika z panelem pszczelarskim - relacja

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

I Konferencja Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Pszczółka między Łodzią a Warszawą - przebieg spotkania

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Konfitura z melona z imbirem i miodem

Chleb z szafranem i miodem

Chałka z szafranem i miodem