Portal Pszczelarski

102 miododajne drzewa posadzone w Zabawie 2022

pszczelarstwo małopolskie akcja pszczelarska Małopolska Pszczoła Małopolska Pszczoła 2022

W ramach akcji "Małopolska Pszczoła" w Zabawie w powiecie tarnowskim w województwie małopolskim posadzono aż 102 drzewa miododajne. Są to między innymi lipa, irga błyszcząca czy trójiglicznia. 

Drzewa pojawiły się na łące w pobliżu sanktuarium błogosławionej Karoliny. Znajdują się tu już budki do apiterapii, gdzie mieszkają pszczoły. Celem akcji jest zapewnienie tym owadom niezbędnego pokarmu. Przy okazji inicjatorom zależy również na promocji postaw ekologicznych oraz edukacji w tym zakresie dzieci i młodzieży. Niewątpliwe ma to być także miejsce rekreacji i wypoczynku. W planach jest stworzenie tu parku. Na łące pojawi się więcej drzew i zostaną wytyczone alejki, a przebywający tu goście będą mogli zarówno cieszyć się piękną przyrodą, jak i skorzystać z leczniczych właściwości uloterapii. 

W uroczyste sadzenie drzew zaangażowali się mieszkańcy miejscowości. Pomogła miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna, która od razu podlała rośliny, a koło gospodyń wiejskich zapewniło poczęstunek. Projekt został sfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.Liczba wyświetleń artykułu: 365

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Wigilijne łazanki na bogato

Bananowe chipsy z miodem

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ogórki z miodem

Ciasteczka imbirowe z miodem

Kurczak z sosem sojowym i miodem