Portal Pszczelarski

Amerykanin 20 tysięcy razy użądlony przez pszczoły 2022

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA pszczoły afrykańskie użądlenie pszczoły

Afrykańskie pszczoły aż 20 tysięcy razy użądliły 20-letniego Austina Bellamy z miasteczka Ripley w stanie Ohio w USA. Mężczyzna przypadkowo usunął gniazdo tych owadów, co doprowadziło do ich gwałtownej reakcji. 

Do zdarzenia doszło w piątek 26 sierpnia. 20-latek przycinał drzewo cytrynowe i niefortunnie usunął wtedy gniazdo pszczół afrykańskich. Tysiące rozwścieczonych owadów, zwanych "pszczołami zabójcami", przeprowadziło atak na mężczyznę. Owady osiadły jego głowę, szyję i ramiona. Jak mówili świadkowie, przypominało to czarny koc nałożony na jego ciało. Amerykanin wołał o pomoc, ale pszczół było tak dużo, że nikt nie mógł się do niego zbliżyć. Z opresji uratował go dopiero jeden z przybyłych strażaków. 

Według amerykańskich mediów, mężczyzna został użądlony 20 tysięcy razy i połknął około 30 pszczół, które odsysano z niego przez dwa kolejne dni. Poszkodowany został przewieziony do centrum medycznego Uniwersytetu Cincinnati w Ohio, gdzie wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Lekarze oceniają stan pacjenta jako ciężki i zagrażający życiu. Rodzina uruchomiła zbiórkę na jego leczenie.Liczba wyświetleń artykułu: 177

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Miód - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Propolis - produkt pszczeli

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Filet limonkowo-miodowy z ziołami

Koktajl 3 razy M (Melon, Mango, Miód)

Sos malinowo-miodowy

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Kurczak teriyaki z miodem

Żeberka z rabarbarem pięciu smaków i miodem

Ogórki z miodem