Portal Pszczelarski

Amerykanin 20 tysięcy razy użądlony przez pszczoły 2022

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA pszczoły afrykańskie użądlenie pszczoły

Afrykańskie pszczoły aż 20 tysięcy razy użądliły 20-letniego Austina Bellamy z miasteczka Ripley w stanie Ohio w USA. Mężczyzna przypadkowo usunął gniazdo tych owadów, co doprowadziło do ich gwałtownej reakcji. 

Do zdarzenia doszło w piątek 26 sierpnia. 20-latek przycinał drzewo cytrynowe i niefortunnie usunął wtedy gniazdo pszczół afrykańskich. Tysiące rozwścieczonych owadów, zwanych "pszczołami zabójcami", przeprowadziło atak na mężczyznę. Owady osiadły jego głowę, szyję i ramiona. Jak mówili świadkowie, przypominało to czarny koc nałożony na jego ciało. Amerykanin wołał o pomoc, ale pszczół było tak dużo, że nikt nie mógł się do niego zbliżyć. Z opresji uratował go dopiero jeden z przybyłych strażaków. 

Według amerykańskich mediów, mężczyzna został użądlony 20 tysięcy razy i połknął około 30 pszczół, które odsysano z niego przez dwa kolejne dni. Poszkodowany został przewieziony do centrum medycznego Uniwersytetu Cincinnati w Ohio, gdzie wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Lekarze oceniają stan pacjenta jako ciężki i zagrażający życiu. Rodzina uruchomiła zbiórkę na jego leczenie.Liczba wyświetleń artykułu: 591

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Jabłko w cieście z karmelizowanym słonecznikiem

Miodowa owsianka

Plackowe brownie z cukinią i miodem

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?

Propolis - produkt pszczeli