Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Rekordowe miodobranie z pasieki miejskiej w Gdyni 2022

pszczelarstwo pomorskie miodobranie pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

Łącznie 182 kilogramy miodu udało się zebrać z miejskiej pasieki ulokowanej na dachu Urzędu Miasta w Gdyni. Jest to najlepszy wynik od czasu jej powstania. 

Na dachu Urzędu Miasta Gdyni od 2019 roku znajdują się cztery ule. W 2022 roku opiekujący się pasieką pszczelarz zbierał stąd miód trzykrotnie. W maju udało się zebrać 44 kilogramy, w lipcu 86, a w sierpniu 52 kilogramy miodu. Daje to w sumie 182 kilogramy, co jest wynikiem czterokrotnie lepszym niż 2021 roku.

Wiceprezydent Gdyni Michał Guć w rozmowie z Radiem Gdańsk wyraził zadowolenie z takiego wyniku i podkreślił, że to miodobranie udowadnia, że hodowla pszczół w mieście ma wszelkie szanse powodzenia, co może zachęcić mieszkańców Gdyni do zakładania własnych pasiek.

W 2019 roku, czyli z momentem utworzenia pasieki miejskiej na dachu Urzędu władze Gdyni ułatwiły również mieszkańcom stawianie uli na swoich dachach czy w ogrodach. Na tych zasadach gdynianie mogą utrzymywać do ośmiu rojów pszczół miodnych.

Miód zebrany podczas miodobrania władze miasta będą wykorzystywać jako produkt promocyjny lub jako nagroda w lokalnych konkursach.Liczba wyświetleń artykułu: 903

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Banan w cieście

Klasyczna truskawka z miodem

Ananas w czekoladowym cieście

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Wprowadzenie relikwii Świętego Ambrożego do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli

VIII Wielickie Miodobranie

IV Konferencja Naukowa - Mity i Rzeczywistość XXI wieku - Żywność Genetycznie Modyfikowana GMO

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia