Portal Pszczelarski

Rekordowe miodobranie z pasieki miejskiej w Gdyni 2022

pszczelarstwo pomorskie miodobranie pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

Łącznie 182 kilogramy miodu udało się zebrać z miejskiej pasieki ulokowanej na dachu Urzędu Miasta w Gdyni. Jest to najlepszy wynik od czasu jej powstania. 

Na dachu Urzędu Miasta Gdyni od 2019 roku znajdują się cztery ule. W 2022 roku opiekujący się pasieką pszczelarz zbierał stąd miód trzykrotnie. W maju udało się zebrać 44 kilogramy, w lipcu 86, a w sierpniu 52 kilogramy miodu. Daje to w sumie 182 kilogramy, co jest wynikiem czterokrotnie lepszym niż 2021 roku.

Wiceprezydent Gdyni Michał Guć w rozmowie z Radiem Gdańsk wyraził zadowolenie z takiego wyniku i podkreślił, że to miodobranie udowadnia, że hodowla pszczół w mieście ma wszelkie szanse powodzenia, co może zachęcić mieszkańców Gdyni do zakładania własnych pasiek.

W 2019 roku, czyli z momentem utworzenia pasieki miejskiej na dachu Urzędu władze Gdyni ułatwiły również mieszkańcom stawianie uli na swoich dachach czy w ogrodach. Na tych zasadach gdynianie mogą utrzymywać do ośmiu rojów pszczół miodnych.

Miód zebrany podczas miodobrania władze miasta będą wykorzystywać jako produkt promocyjny lub jako nagroda w lokalnych konkursach.Liczba wyświetleń artykułu: 1188

Komentarze z forum pszczelarskiego

Kryspin 2024-04-13 10:42:50

Witam. Taka ilość zebranego miodu przy 4 rodzinach pszczelich to istny rekord. Ja też mam rodziny w mieście, ale co do ilości zebranego miodu to jestem daleko w tyle.Wszystko zależy od drzew ,krzewów i roślin jakie w danym mieście są miododajne. Powodzenia.

Kryspin 2024-04-22 11:29:07

Witam. Tegoroczny rok dla pszczelarzy będzie najgorszym rokiem w dotychczasowym pszczelarstwie .Przynajmniej tak będzie na Opolszczyznie. W tym roku kwitnie wszystko na raz, sady mniszek i rzepak. Pogoda jaka jest uniemożliwia loty z powodu zimna. Jest już po połowie kwitnienie rzepaku ,a pogody nie ma, Obawiam się ze to przyniesione 2 tygodnie temu się skrystalizuje.I będzie po miodzie. Będzie to bardzo drogi sezon dla pszcelarzy.

Kryspin 2024-04-27 18:22:52

Witam. I stało się, nawet rzepak wymarzł. Miodu będzie mało a u niektórych wcale.Ja mając wcześnie silne rodziny mam ,jeszcze w ulach nawet co nieco. Czekam na zasklepy. Część jest już ale jak pogoda dopisze około 1 maja zacznę wirowanie.  Współpracują z portalem:

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Zryczałtowany podatek dochodowy przy sprzedaży bezpośredniej produktów pszczelich przetworzonych

Zmiany w podatkach i składkach ZUS dla pszczelarzy w 2017 roku

Sprzedaż miodu przez Internet - opodatkowanie

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Ciasto cukrowe oraz ciasto miodowo-cukrowe - zalety

Ślazówka turyngska – roślina miododajna

Podstawowe cechy produkcyjne pszczół miodnych - rozwój wiosenny, zdolność budowania plastrów i zimotrwałość