Portal Pszczelarski

Pszczelarze z RKP BARĆ w Bielińcu z wizytą w Domu Pszczelarza w Kamiannej 2022

pszczelarstwo podkarpackie Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu Wacław Piędel Dom Pszczelarza w Kamiannej

Pszczelarze z Regionalnego Koła Pszczelarskiego "BARĆ" w Bielińcu wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Kamiannej. Podczas pobytu zwiedzili Dom Pszczelarza im. ks. Dr Henryka Antoniego Ostacha. To dzięki zaangażowaniu księdza powstał Dom Pszczelarza wybudowany ze składek pszczelarzy z całej Polski (1983r.). Jest położony wśród lasów i górskiego krajobrazu, gdzie słychać brzęczenie pszczół, świergot ptaków i szum drzew. Można również posmakować sądeckich miodów, szczególnie spadziowego.

Pszczelarze zwiedzili również muzeum pszczelarskie, gdzie można było zobaczyć stary sprzęt pszczelarski, którym posługiwali się nasi przodkowie. Kamianna to jedyna miejscowość, gdzie znajduje się tak duży kompleks pszczelarski. Po wizycie w Domu Pszczelarza i Muzeum Pszczelarstwa pszczelarze zwiedzili również pasiekę Barć, w której znajdują się piękne zabytkowe ule. Zostali przeszkoleni z zakresu podstaw bartnictwa, hodowli matek oraz tradycyjnych wyrobów Pasieki Barć w Kamiannej. Wyjazd był sfinansowany przez "Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". 

Zobacz również:

Galeria zdjęć z wyjazdu do Kamiannej 2022Liczba wyświetleń artykułu: 205

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Domowa musztarda z miodem

Pierogi z kaszą jaglaną, jabłkami i miodem

Żeberka z rabarbarem pięciu smaków i miodem

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Linia pszczół cau: KBrz

Linia pszczół car: Nieska

Podkurzacz – przyrząd do odymiania pszczół