Portal Pszczelarski

Pszczelarze z RKP BARĆ w Bielińcu z wizytą w Domu Pszczelarza w Kamiannej 2022

pszczelarstwo podkarpackie Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu Wacław Piędel Dom Pszczelarza w Kamiannej

Pszczelarze z Regionalnego Koła Pszczelarskiego "BARĆ" w Bielińcu wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Kamiannej. Podczas pobytu zwiedzili Dom Pszczelarza im. ks. Dr Henryka Antoniego Ostacha. To dzięki zaangażowaniu księdza powstał Dom Pszczelarza wybudowany ze składek pszczelarzy z całej Polski (1983r.). Jest położony wśród lasów i górskiego krajobrazu, gdzie słychać brzęczenie pszczół, świergot ptaków i szum drzew. Można również posmakować sądeckich miodów, szczególnie spadziowego.

Pszczelarze zwiedzili również muzeum pszczelarskie, gdzie można było zobaczyć stary sprzęt pszczelarski, którym posługiwali się nasi przodkowie. Kamianna to jedyna miejscowość, gdzie znajduje się tak duży kompleks pszczelarski. Po wizycie w Domu Pszczelarza i Muzeum Pszczelarstwa pszczelarze zwiedzili również pasiekę Barć, w której znajdują się piękne zabytkowe ule. Zostali przeszkoleni z zakresu podstaw bartnictwa, hodowli matek oraz tradycyjnych wyrobów Pasieki Barć w Kamiannej. Wyjazd był sfinansowany przez "Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". 

Zobacz również:

Galeria zdjęć z wyjazdu do Kamiannej 2022Liczba wyświetleń artykułu: 496

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski