Portal Pszczelarski

Pszczelarze z RKP BARĆ w Bielińcu z wizytą w Domu Pszczelarza w Kamiannej 2022

pszczelarstwo podkarpackie Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu Wacław Piędel Dom Pszczelarza w Kamiannej

Pszczelarze z Regionalnego Koła Pszczelarskiego "BARĆ" w Bielińcu wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Kamiannej. Podczas pobytu zwiedzili Dom Pszczelarza im. ks. Dr Henryka Antoniego Ostacha. To dzięki zaangażowaniu księdza powstał Dom Pszczelarza wybudowany ze składek pszczelarzy z całej Polski (1983r.). Jest położony wśród lasów i górskiego krajobrazu, gdzie słychać brzęczenie pszczół, świergot ptaków i szum drzew. Można również posmakować sądeckich miodów, szczególnie spadziowego.

Pszczelarze zwiedzili również muzeum pszczelarskie, gdzie można było zobaczyć stary sprzęt pszczelarski, którym posługiwali się nasi przodkowie. Kamianna to jedyna miejscowość, gdzie znajduje się tak duży kompleks pszczelarski. Po wizycie w Domu Pszczelarza i Muzeum Pszczelarstwa pszczelarze zwiedzili również pasiekę Barć, w której znajdują się piękne zabytkowe ule. Zostali przeszkoleni z zakresu podstaw bartnictwa, hodowli matek oraz tradycyjnych wyrobów Pasieki Barć w Kamiannej. Wyjazd był sfinansowany przez "Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". 

Zobacz również:

Galeria zdjęć z wyjazdu do Kamiannej 2022Liczba wyświetleń artykułu: 890

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Ciasto orzechowe z miodem

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.