Portal Pszczelarski

Projekt Bee dentsu – ule na dachu siedziby dentsu Polska

Informacja prasowa od Publicon Services z dnia 08.08.2022

pszczelarstwo mazowieckie akcja pszczelarska pszczelarstwo miejskie pasieka miejska Bee dentsu BeeCity

Sytuacja pszczół, które są ważną częścią ekosystemu, pogorszyła się na przestrzeni lat. Aby temu zapobiec coraz więcej firm i instytucji decyduje się na instalację pasiek na dachach. Grupa reklamowa dentsu Polska, od 2020 roku, ma na dachu swojej siedziby pasieki, które dziś mieszczą 60 tysięcy pszczół. 

Co roku 8 lipca obchodzimy w Polsce Wielki Dzień Pszczół. Święto powstało, by szerzyć wiedzę o owadach, które są odpowiedzialne za zapylanie ponad 70% wszystkich roślin. Jednym ze sposobów ratowania wymierających pszczół są miejskie pasieki na dachach. W Warszawie jest ich już ponad 600, dzięki temu pszczoły mają bezpieczne schronienie, a ludzie naturalny miód. Firmie dentsu udało się w tym roku zebrać 226,5 kg miodu. 

Ludzie dużo zawdzięczają pszczołom. Warto o nie dbać nie tylko w okolicach 8 sierpnia. Jako firma angażujemy się w proekologiczne działania i staramy się zmieniać świat wokół nas na lepsze. Dzięki inicjatywie "Bee Dentsu" możemy w niewielkim stopniu przyczynić się do wsparcia pszczół, które przecież same nie są w stanie się obronić – mówi Jadwiga Jadziewicz, Social Impact Manager, dentsu Polska. 

Pasieki miejskie to inicjatywa, którą coraz częściej podejmują firmy wspierające ekologię. Ochrona pszczół nie jest jedyną korzyścią takich działań. Ule zapewniają okazję do integracji oraz umożliwiają pracownikom kontakt z przyrodą. Większość firm, w tym m.in. dentsu, swój miód rozdaje pracownikom i partnerom. 

W 2020 roku Dentsu założyła pasiekę "Bee dentsu". Projekt powstał przy współpracy z firmą BeeCity, która zajmuje się instalacją i opieką nad ulami w przestrzeni miejskiej. Nazwanie pasieki pozostawiono pracownikom. Na dachu biurowca X2 zamontowano 14 uli, w których pracuje około 60 tysięcy owadów.

pasieka dentsu warszawaLiczba wyświetleń artykułu: 221

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Pszczoły w szkole w czerwcu

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Szkolny Dzień Pszczoły

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Ciasteczka imbirowe z miodem

Pierniczki na miodzie

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Szynka miodowo-musztardowa z rozmarynem

Kaczka duszona z miodem w sosie pomarańczowym na czerwonej kapuście

Pasta miodowo-miętowa

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.