Portal Pszczelarski

Pasieka Zarodowa – inicjatywa pszczelarzy z powiatu kluczborskiego 2022

pszczelarstwo opolskie pasieka zarodowa Tomasz Paluch Stowarzyszenie Api Pasja

Pięcioosobowa grupa hodowców pszczół z powiatu kluczborskiego pod nazwą "Naturalnie Tradycją" z pomocą środków z Unii Europejskiej założyli w Maciejowie konsorcjum pod nazwą Pasieka Zarodowa.

Jak mówi portalowi Nasze Miasto Kluczbork jeden z twórców projektu Tomasz Paluch, celem przedsięwzięcia jest skrócenie łańcucha dostaw, obejmującego rolników zaangażowanych we współpracę w obszarze produkcji, przetwarzania i sprzedaży produktów pszczelarskich oraz owoców liofilizowanych bezpośrednio do konsumentów. 

Pszczelarze dotychczas działali w ramach Stowarzyszenia Api Pasja. Współpracowali ze sobą od lat, ale teraz postanowili połączyć siły, żeby wspólnie sprzedawać własne produkty, w dodatku szybciej i więcej. Pomóc ma w tym dodatkowe wyposażenie zakupione za środki unijne w kwocie 325 tysięcy złotych. Sprzedaż będzie się odbywać w dwóch sklepach Pasieki Zarodowej znajdujących się w Maciejowie i Kluczborku, a także poprzez sklep internetowy i na lokalnych kiermaszach. W asortymencie znajdą się między innymi miody z owocami liofilizowanymi, których produkcja mogła być rozpoczęta po założeniu konsorcjum.Liczba wyświetleń artykułu: 377

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Praca na etat a pasieka do 80 pni

Przygotowanie projektów w ramach programu Wsparcia Rynku Produktów Pszczelich 2016/2017

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2016/2019 - terminarz, wymagania, kosztorys

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Propolis - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich