Portal Pszczelarski

Pasieka Zarodowa – inicjatywa pszczelarzy z powiatu kluczborskiego 2022

pszczelarstwo opolskie pasieka zarodowa Tomasz Paluch Stowarzyszenie Api Pasja

Pięcioosobowa grupa hodowców pszczół z powiatu kluczborskiego pod nazwą "Naturalnie Tradycją" z pomocą środków z Unii Europejskiej założyli w Maciejowie konsorcjum pod nazwą Pasieka Zarodowa.

Jak mówi portalowi Nasze Miasto Kluczbork jeden z twórców projektu Tomasz Paluch, celem przedsięwzięcia jest skrócenie łańcucha dostaw, obejmującego rolników zaangażowanych we współpracę w obszarze produkcji, przetwarzania i sprzedaży produktów pszczelarskich oraz owoców liofilizowanych bezpośrednio do konsumentów. 

Pszczelarze dotychczas działali w ramach Stowarzyszenia Api Pasja. Współpracowali ze sobą od lat, ale teraz postanowili połączyć siły, żeby wspólnie sprzedawać własne produkty, w dodatku szybciej i więcej. Pomóc ma w tym dodatkowe wyposażenie zakupione za środki unijne w kwocie 325 tysięcy złotych. Sprzedaż będzie się odbywać w dwóch sklepach Pasieki Zarodowej znajdujących się w Maciejowie i Kluczborku, a także poprzez sklep internetowy i na lokalnych kiermaszach. W asortymencie znajdą się między innymi miody z owocami liofilizowanymi, których produkcja mogła być rozpoczęta po założeniu konsorcjum.Liczba wyświetleń artykułu: 511

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Słodka sałatka z kurczakiem

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Ciasto orzechowe z miodem