Portal Pszczelarski

300 tysięcy złotych dla zachodniopomorskich pszczelarzy 2022

pszczelarstwo zachodniopomorskie Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie dofinansowanie pasieki

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie otrzymał 300 tysięcy złotych na zakup karmy z dodatkami prebiotycznymi. Władze samorządowe chcą w ten sposób walczyć z problemem niedożywienia pszczół. 

Do podpisania umowy o przekazaniu środków między Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego a Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy doszło 1 sierpnia 2022 roku w Zwierzętarni Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, w której również znajduje się pasieka. Teraz obdarowany podmiot ogłosi przetarg na dostawę ciasta z dodatkami probiotycznymi, które wspomagają zdrowotność rodzin pszczelich i pozwoli im przetrwać zimę. 

Z karmy będzie mógł skorzystać każdy pszczelarz prowadzący pasiekę na terenie województwa zachodniopomorskiego, który złoży deklarację w związku regionalnym lub związku wojewódzkim. Nie ma przy tym znaczenia czy należy do organizacji czy nie.

Województwo zachodniopomorskie jest jednym z pierwszych województw, które zdecydowało się zareagować na problem braku pokarmu w pasiekach. Nie jest to jednak pierwsza taka inicjatywa władz zachodniopomorskiego. W 2021roku przekazano pieniądze na zakup blisko 82 ton karmy, z której skorzystało blisko 1300 pszczelarzy.Liczba wyświetleń artykułu: 673

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.