Portal Pszczelarski

300 tysięcy złotych dla zachodniopomorskich pszczelarzy 2022

pszczelarstwo zachodniopomorskie Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie dofinansowanie pasieki

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie otrzymał 300 tysięcy złotych na zakup karmy z dodatkami prebiotycznymi. Władze samorządowe chcą w ten sposób walczyć z problemem niedożywienia pszczół. 

Do podpisania umowy o przekazaniu środków między Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego a Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy doszło 1 sierpnia 2022 roku w Zwierzętarni Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, w której również znajduje się pasieka. Teraz obdarowany podmiot ogłosi przetarg na dostawę ciasta z dodatkami probiotycznymi, które wspomagają zdrowotność rodzin pszczelich i pozwoli im przetrwać zimę. 

Z karmy będzie mógł skorzystać każdy pszczelarz prowadzący pasiekę na terenie województwa zachodniopomorskiego, który złoży deklarację w związku regionalnym lub związku wojewódzkim. Nie ma przy tym znaczenia czy należy do organizacji czy nie.

Województwo zachodniopomorskie jest jednym z pierwszych województw, które zdecydowało się zareagować na problem braku pokarmu w pasiekach. Nie jest to jednak pierwsza taka inicjatywa władz zachodniopomorskiego. W 2021roku przekazano pieniądze na zakup blisko 82 ton karmy, z której skorzystało blisko 1300 pszczelarzy.Liczba wyświetleń artykułu: 510

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Owsiane mini batoniki z białą czekoladą i miodem

Gniazdka z ciasta kataifi z miodem

Jajka w koszulce z kuskusem, pomidorkami i miodem

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Ewidencje przy rozliczaniu się na podstawie PKPiR

Koszty pośrednika handlu produktów pszczelich

Praca na etat a pasieka do 80 pni