Portal Pszczelarski

300 tysięcy złotych dla zachodniopomorskich pszczelarzy 2022

pszczelarstwo zachodniopomorskie Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie dofinansowanie pasieki

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie otrzymał 300 tysięcy złotych na zakup karmy z dodatkami prebiotycznymi. Władze samorządowe chcą w ten sposób walczyć z problemem niedożywienia pszczół. 

Do podpisania umowy o przekazaniu środków między Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego a Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy doszło 1 sierpnia 2022 roku w Zwierzętarni Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, w której również znajduje się pasieka. Teraz obdarowany podmiot ogłosi przetarg na dostawę ciasta z dodatkami probiotycznymi, które wspomagają zdrowotność rodzin pszczelich i pozwoli im przetrwać zimę. 

Z karmy będzie mógł skorzystać każdy pszczelarz prowadzący pasiekę na terenie województwa zachodniopomorskiego, który złoży deklarację w związku regionalnym lub związku wojewódzkim. Nie ma przy tym znaczenia czy należy do organizacji czy nie.

Województwo zachodniopomorskie jest jednym z pierwszych województw, które zdecydowało się zareagować na problem braku pokarmu w pasiekach. Nie jest to jednak pierwsza taka inicjatywa władz zachodniopomorskiego. W 2021roku przekazano pieniądze na zakup blisko 82 ton karmy, z której skorzystało blisko 1300 pszczelarzy.Liczba wyświetleń artykułu: 1330

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Kradzież 3 zasiedlonych uli w gminie Wilków 2017

Barciowisko 2015

XXXVI Ogólnopolskie Dni Pszczelarza w Przemkowie

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Placki z borówkami i miodem z cytryną

Puszysty omlet z bananami

Racuchy z bananami i miodem