Portal Pszczelarski

300 tysięcy złotych dla zachodniopomorskich pszczelarzy 2022

pszczelarstwo zachodniopomorskie Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie dofinansowanie pasieki

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie otrzymał 300 tysięcy złotych na zakup karmy z dodatkami prebiotycznymi. Władze samorządowe chcą w ten sposób walczyć z problemem niedożywienia pszczół. 

Do podpisania umowy o przekazaniu środków między Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego a Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy doszło 1 sierpnia 2022 roku w Zwierzętarni Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, w której również znajduje się pasieka. Teraz obdarowany podmiot ogłosi przetarg na dostawę ciasta z dodatkami probiotycznymi, które wspomagają zdrowotność rodzin pszczelich i pozwoli im przetrwać zimę. 

Z karmy będzie mógł skorzystać każdy pszczelarz prowadzący pasiekę na terenie województwa zachodniopomorskiego, który złoży deklarację w związku regionalnym lub związku wojewódzkim. Nie ma przy tym znaczenia czy należy do organizacji czy nie.

Województwo zachodniopomorskie jest jednym z pierwszych województw, które zdecydowało się zareagować na problem braku pokarmu w pasiekach. Nie jest to jednak pierwsza taka inicjatywa władz zachodniopomorskiego. W 2021roku przekazano pieniądze na zakup blisko 82 ton karmy, z której skorzystało blisko 1300 pszczelarzy.



Liczba wyświetleń artykułu: 2342

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Kurczak teriyaki z miodem

Kukurydziane bułeczki z miodem

Bigos z miodem

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Marchewka z jabłkiem i miodem

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili