Portal Pszczelarski

300 tysięcy złotych dla zachodniopomorskich pszczelarzy 2022

pszczelarstwo zachodniopomorskie Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie dofinansowanie pasieki

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie otrzymał 300 tysięcy złotych na zakup karmy z dodatkami prebiotycznymi. Władze samorządowe chcą w ten sposób walczyć z problemem niedożywienia pszczół. 

Do podpisania umowy o przekazaniu środków między Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego a Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy doszło 1 sierpnia 2022 roku w Zwierzętarni Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, w której również znajduje się pasieka. Teraz obdarowany podmiot ogłosi przetarg na dostawę ciasta z dodatkami probiotycznymi, które wspomagają zdrowotność rodzin pszczelich i pozwoli im przetrwać zimę. 

Z karmy będzie mógł skorzystać każdy pszczelarz prowadzący pasiekę na terenie województwa zachodniopomorskiego, który złoży deklarację w związku regionalnym lub związku wojewódzkim. Nie ma przy tym znaczenia czy należy do organizacji czy nie.

Województwo zachodniopomorskie jest jednym z pierwszych województw, które zdecydowało się zareagować na problem braku pokarmu w pasiekach. Nie jest to jednak pierwsza taka inicjatywa władz zachodniopomorskiego. W 2021roku przekazano pieniądze na zakup blisko 82 ton karmy, z której skorzystało blisko 1300 pszczelarzy.Liczba wyświetleń artykułu: 1334

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Warroza a wymiana matki pszczelej

Skuteczność kwasu mlekowego w walce z warrozą

Późnoletnie oraz jesienne podkarmianie pszczół

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Ciasto orzechowe z miodem

Słodka sałatka z kurczakiem